Košičania – umelci, prihláste sa na festival USE THE C!TY

| K13 a VÝMENNÍKY | 3. 5. 2019

Jedenásty ročník USE THE C!TY sa blíži a profesionálnym i amatérskym nadšencom umenia ponúka niekoľko možností zapojiť sa do programu (5. – 9. jún).

 

 

Rozozvučme mesto

Ak ste sólista či kapela a chcete svoju tvorbu predstaviť Košičanom bez nároku na honorár, odporúčame projekt Hudba v meste. Každoročne sa koná v piatok podvečer, tentokrát si do diára poznačte dátum 7. jún od 19:00 do 22:00. Organizátori zabezpečia miesto na hranie s pripojením na elektrinu a vyznačia vás aj vo festivalovej mape. Priniesť si treba len hudobné nástroje a viditeľné označenie kapely/speváka. Podmienkou je vyplniť formulár na webovej stránke Výmenníkov. Uzávierka je 15. mája.

 

Nájdite a nakreslite detaily Košíc

Od 5. do 9. júna sa uskutoční verejné maľovanie Montmartre. Ide o plenér na Hlavnej a jej priľahlých uličkách, na ktorom maliari (profesionálni a amatérski) zachytia na plátno zaujímavé detaily Košíc. Odmenou bude vernisáž finálnych diel v areáli Kulturparku. Všetko, čo potrebujete, je vlastná podložka alebo stojan. Maliarske farby, štetce a plátno (prípadne iný materiál, ktorý uvediete v prihláške) vám zadarmo poskytneme. Počet miest je obmedzený, preto je nutné čím skôr vyplniť formulár na webe Výmenníkov.

 

Básnické črevá do električky

V tomto ročníku prichádza USE THE C!TY s novým formátom prezentácie. 6. júna sa jazda v električke zmení sa standupové či básnické pódium a vy sa s cestujúcimi môžete podeliť o svoje radosti i starosti recitovaním alebo stand up vystúpením. Podmienkou je plnoletosť, v textoch sa nesmú nachádzať vulgarizmy, expresívne výrazy ani osočovanie minorít. Počet miest je limitovaný, v prípade záujmu je potrebné zaslať ukážku tvorby na vymenniky@k13.sk. Vybraných uchádzačov budeme kontaktovať.

 

Uháčkujme sídlisko

Pravidelnou súčasťou festivalu sú Háčkované graffity. Tento rok sme sa rozhodli háčkovať na pletivo a vytvoriť motív sídliska – obrysy panelákov s oknami, balkónmi, kvetmi, stromami, slnkom, vtákmi, mrakmi… V prípade záujmu sa prihláste na hackovane.grafity@gmail.com.  Zapojiť sa môžete dvojakým spôsobom, buď budete háčkovať doma – štvorce (cca 20 x 20 cm), obdĺžniky (cca 20 x 40 cm), kruhy, trojuholníky, kvietky (rôznych veľkostí), alebo nám pomôžete pri inštalácii. Výsledné dielo poskladáme z menších kúskov priamo na festivale 7. júna od 16:00 do 22:00 v parku pri Dolnej bráne. V prípade, ak už niečo máte uháčkované, je potrebné priniesť to do galantérie Piccolo na Mäsiarskej 13 v Košiciach do 24. mája.

 

Mesto dobrovoľníctva

USE THE C!TY každoročne hľadá dobrovoľníkov, starajúcich sa o celkovú atmosféru. Ich hlavnou úlohou je komunikácia s návštevníkmi a propagácia festivalu. Ak máte záujem pridať sa k nám, napíšte koordinátorke na gabriela.misurova@k13.sk.

 

Viac informácií a registračné formuláre nájdete na usethecity.sk.

Hudba v meste.
Foto: Michaela Grlická

USE THE C!TY je multižánrové podujatie. Oživuje mesto a spája verejný priestor s umením. Hlavným cieľom je zaktivizovať obyvateľov a otvoriť tvorivý dialóg umelcov s verejnosťou. Festival je určený pre široké publikum rôznych generácií. Jedenásty ročník sa uskutoční od 5. do 9. júna v centre Košíc. Vstup na všetky podujatia je zadarmo.

Zažite Výmenník Štítová počas Noci múzeí a galérií. 18. mája od 17:00 pozývame zažiť špeciálnu noc vo Výmenníku Štítová. Do polnoci bude k nahliadnutiu výstava Róberta Litványiho, prehráme „domáce filmy“ o Výmenníku a pomaľujeme obrovské plátno, ktoré bude vystavené na Dolnej bráne počas festivalu USE THE C!TY. Vstup je voľný.

Text: Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košičania – umelci, prihláste sa na festival USE THE C!TY

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems