Jarmok, zvieracia farma i medzinárodný basketbal na Terase

| Šport | 3. 5. 2019

Tohtoročné festivalové dni najväčšieho košického sídliska Terasa sa začnú 15. mája a potrvajú jedenásť dní. Okrem športových podujatí sa pre návštevníkov chystá nočné kino v parku, oceňovanie osobností či kvapka krvi. Lákadlom bude niekoľkodňový jarmok, živá farma zvierat i medzinárodný turnaj v 3×3 basketbale.

 

Foto: archív MČ Košice-Západ

Novinkou bude jarmok

Dni Terasy odštartuje súťaž v speve ľudovej piesne Slávik Slovenska (15. 5.). Nasleduje Terasanská kvapka krvi (16. 5.), v prípade dobrého počasia sa uskutoční pred Átriom v Zuzkinom parku. V rovnaký deň sa na námestí pred OC Galéria otvorí jarmok s tradičnou gastronómiou, takmer tridsiatimi druhmi remeselných pív, detskými atrakciami a tvorivými dielňami i rôznymi remeselníkmi. Potrvá až do nedele a v hudobno-tanečnom programe sa predstavia revivalové skupiny Olympic a Kabát, Slovenské detské pesničky aj Funky Michal Kentoš band. K pravej ľudovej veselici zahrá Altero. Počas sobotného dopoludnia (18. 5.) sa medzi paneláky prenesie atmosféra dediny. V Zuzkinom parku nájdete domáce a hospodárske zvieratá i agro-mechanizmy a pilčíci predvedú práce v lese. Návštevníci si vyskúšajú jazdu na koni, obsluhu polievačskej cisterny či výstup nad koruny stromov na pilčíckej plošine. Súčasťou programu bude aj ukážka policajného jazdectva. Záver víkendu bude patriť kynologickému popoludniu na lúke nad Poliklinikou Terasa (19. 5.).

Foto: archív MČ Košice-Západ

DOD i nočné kino

Festival ponúkne aj dva české komediálne kinohity Pepík a Ten, kto ťa miloval. Premietať sa bude v Zuzkinom parku na Grafitti stenu Átrium klubu vždy v piatok o 21:00 (17. a 24. 5.). Diváci si môžu priniesť deku na sedenie, Átrium v prípade potreby poskytne karimatky. V pondelok 20. 5. privíta starosta MČ Západ školákov, ktorí vo funkcii miestneho parlamentu budú hlasovať o detských otázkach života na Terase. Po ich „rokovaniach“ sa miestny úrad otvorí pre záujemcov o prehliadku priestorov. MČ Západ v rámci osláv odovzdá výročné ocenenia pre osobnosti a kolektívy, ktoré sa výraznou mierou pričinili o zviditeľnenie Terasy (21. 5.). Na ďalší deň je naplánovaná vernisáž výstavy obrazov členov spolku Galéria 6 s názvom Krása inšpiruje. V prípade dobrého počasia bude otvorenie na promenáde Zuzkinho parku pred Átriom (22. 5.). Umelecký zážitok spríjemní hudba Cassovia Ensemble.

Foto: archív MČ Košice-Západ

Medzinárodný turnaj v street basketbale

Slovenskí i zahraniční basketbalisti potešia fanúšikov športu v sobotu 25. mája na námestí pred OC Galéria. Prestížny medzinárodný turnaj v street basketbale ponúkne tých najlepších z 3×3 Central Europe Tour s družstvami mužov a žien zo Slovenska, z Poľska, Česka, Maďarska i Ukrajiny. Víťazi poputujú na európsky šampionát World tour do Čiech. Zápasom bude predchádzať turnaj v basketbale žiakov. V predvečer športových duelov budú ihriská pred nákupným centrom zdarma pre verejnosť (24. 5.). Športuchtivé deti a mládež sa predvedú aj v triatlone o pohár starostu – plávanie, beh a cyklistika (23. 5.).

Foto: archív MČ Košice-Západ

Kompletný program festivalu nájdete na www.kosicezapad.sk v sekcii Dni Terasy 2019 alebo na FB: Košice Západ Terasa.

Text: Dominik Béreš


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Jarmok, zvieracia farma i medzinárodný basketbal na Terase

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems