Špecialistka na balenie

| Deti, Rodina | 5. 4. 2019

Prvý rok materstva som žila v strese, čo treba pre bábo zabaliť na cestu. Malý ruksak som plnila, keď som šla s Lunou v nosiči do mesta sama. Veľký ruksak, ak sme vyrazili aj s manželom do prírody. Celkom inú tašku som pripevňovala na kočiar a o tripe autom mimo mesto ani nehovorím. Takže ma teší, že sme koncom minulého roka s prvým snehom odložili kočiar a cez týždeň s Lunou výletujem emhádečkou s jediným stabilným ruksakom. Mám v ňom všetko a na každý prípad. Stala som sa totiž špecialistkou na balenie! Inšpirujte sa:

Foto: Lucia Radzová

V dokonalom materskom vaku nesmie chýbať náhradné oblečenie. Nás nejaké tie mokré pančuchy či paradajková polievka na hrudi neprekvapia! S hrdosťou dokážem do pláteného vrecka vo veľkosti 10×10 cm napchať celý detský outfit od ponožiek po čiapku, aj so svetríkom a prezúvkami do detských kútikov. To kukáte, čo? (Nevadí, že vrecko váži dve kilá a je také tvrdé, že by ste ním mohli roztĺcť orechy.) V minineceséri mám naše „hygienické minimum“ – okrem detských vlhčených utierok aj antibakteriálny gél, papierové vreckovky a leukoplast. V malej igelitke prenášam „must have“ jedlo, teda chrumky, keksy, ovocno-ovsené tyčinky, kapsičky s kašou či ovocným pyré a podbradník. K tomu fľaša pre princess a voda pre mňa. Ruksak sa podozrivo zapĺňa a zvyšuje svoju hmotnosť, a to som ešte nepribalila doklady. Na bežné výlety autobusom máme so sebou jednu drobnú hračku a tenkú papierovú knižku. No ak viem, že sa chystáme na obed do anti babyfriendly podniku, prihodím aj taštičku s cestovnými hračkami. V nej sa skrýva Čierny Peter, bábika s príslušenstvom, vytrhnutá strana z maľovanky, tri zlomené pastelky a drevený mikrovĺčik. Nech je sranda. A to je konečne všetko, hoci podľa ročného obdobia ešte situačne príručnú batožinu dopĺňam o bublifuk, kriedy na chodník, loptičku. Opaľovák či rukavice… Ehm.

 

Som so sebou spokojná, až na to, že ťažký ruksačisko vláčim väčšinou celkom zbytočne. Lebo dieťa je relatívne čistotné, jesť chce zásadne to, čo má niekto iný a hrať sa túži výsostne s cudzími hračkami. Zjavne sa potrebujem dostať do ďalšieho levelu. Z úrovne „špecialistka na balenie“ do kategórie „mám na háku“. Aspoň ma nebude bolieť chrbát.


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Špecialistka na balenie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems