Rebelujúce obrazy

| K13 a VÝMENNÍKY, Umenie | 5. 4. 2019

Vo Výmenníku Štítová vystavuje „talentovaný rebel“ Ladislav Rybársky.

 

 

V mladosti ho pri maľovaní ovplyvnila najmä rocková hudba a pesničky Karla Kryla. Umelecké zručnosti rozvíjal rebelantským smerom. Ako amatérsky a začínajúci autor sa realizoval pri tvorení plagátov pre rockové kapely. Impulzom bol aj film Žltá ponorka, vďaka ktorému načrel do pop-artového štýlu. „Moja tvorba je pre mňa prostriedok hlbšieho poznávania výtvarného umenia, čo mi zároveň dáva možnosť prejavenia sa neidentifikovaným, mne vlastným štýlom. Najbližší sú mi asi impresionisti – najmä ich tvorba, ktorá je pre mňa výnimočná,“ konštatuje Ladislav Rybársky.

 

Foto: archív ArtPoint

Medzi dielami „talentovaného rebela“ nájdeme portréty známych osobností, figurálne kompozície či zobrazenia Košíc a ich okolia. Samozrejme, namaľované s dávkou rebélie a fantázie.

 

Výstava Ladislava Rybárskeho je sprístupnená do 19. apríla vo Výmenníku Štítová (každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00).

 

 

Ladislav Rybársky sa narodil 30. augusta 1955 v Košiciach. Študoval na tunajšej Strednej priemyselnej škole strojníckej. Pracoval ako technik vo VVaK a až do dôchodku pôsobil vo VSŽ. V mladosti sa venoval maľovaniu plagátov, neskôr portrétov. Od roku 1989 sa jeho tvorba začala rozvíjať naplno.

Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Rebelujúce obrazy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems