Radosť byť seniorom

| Nezaradené | 5. 4. 2019

Pozývame na košickú premiéru zábavného programu Radosť byť seniorom. Jeho súčasťou budú zaujímavé interaktívne prednášky. Dôchodcovia si na nich vyskúšajú poskytovanie prvej pomoci či techniku chôdze s paličkami. Záver bude patriť talkshow s Jaroslavom Dvorským a Danou Košickou.  

 

Foto: Zuzana Goláková

Podujatie má spájať seniorov, ktorí vnímajú svoj vek pozitívne, chcú byť aktívni, majú chuť spoznávať nové veci a túžia sa zabaviť. „Podporujeme a rozvíjame ich aktívny prístup k životu. Chceme, aby starnutie nebrali ako problém či príťaž,“ prezrádza Soňa Deglovičová, autorka a manažérka projektu Radosť byť seniorom.

Interaktívne prednášky

Organizátori pripravili pestrý program. „Medicínska riaditeľka Falck Záchranná Košice Adriana Kilianová porozpráva o poskytnutí  prvej pomoci aj o starostlivosti o zdravie v seniorskom veku. O tom, ako sa hýbať a udržať fit, viac prezradí predsedníčka Slovenskej asociácie nordic walkingu Lucia Okoličányová. Nielen o pokladoch a zbierkach betliarskeho kaštieľa, ale aj o radostiach i starostiach so starožitnosťami rozpovie historik a teoretik umenia Július Barczi. Vyvrcholením popoludnia bude talkshow s moderátorkou Ivetou Malachovskou a hosťami Danou Košickou a Jaroslavom Dvorským, členmi Štátneho divadla Košice. Prednášky budú interaktívne koncipované a spestrené praktickými ukážkami. Seniori si môžu vyskúšať postup pri poskytovaní prvej pomoci alebo si ,zapaličkovať‘ (technika chôdze s paličkami). Súčasťou programu bude aj tombola so zaujímavými cenami,“ vymenováva Deglovičová.

Foto: Zuzana Goláková

Aj keď je podujatie primárne určené seniorom, nie je vekovo limitované. „Chodia naň dôchodcovia spolu s deťmi, prípadne rodinky, manželské páry či celé seniorské skupiny. A to je dôležité. Medzigeneračné prepojenia sú zdrojom nesmiernej energie. Aj seniori majú čo ponúknuť. Musíme si uvedomiť, že sa navzájom potrebujeme naprieč generáciami,“ dodáva manažérka projektu.

Radosť byť seniorom sa uskutoční 28. apríla o 16:00 v Hoteli DoubleTree by Hilton. Vstupné je 7 € (v cene je občerstvenie aj tombola). Lístky zakúpite v predajni MiC Košice na Hlavnej 32 alebo online. Pre viac info klikajte na www.staledobri.sk.


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Radosť byť seniorom

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems