Po stopách českého ženského Forrest Gumpa

| Cestovanie | 8. 4. 2019

Pred dvomi rokmi zdolala Monika Benešová náročnú túru po Pacifickej hrebeňovke. Trasu dlhú 4286 kilometrov z Mexika do Kanady, ktorá bola jej prvou cestou do USA,  zvládla presne za päť mesiacov a šesť dní. Viac porozpráva na cestovateľskej prednáške 10. apríla o 20:00 v Kine Úsmev.

 

Pacifická hrebeňovka sa nachádza pozdĺž západnej Ameriky a vedie mimo civilizáciu. Monika svoju cestu opisuje ako návrat k prírode i k sebe samej. „Z tejto rýchlej doby som si vzala čas pre seba a mnoho boľačiek sa jednoducho vyriešilo – najmä moja psychika a tým pádom aj zdravie. Neriešila som žiadny blog ani videá. Začala som žiť v prítomnosti, a to bolo obrovské kúzlo.“ Cestovateľku najviac prekvapila púšť. „Stúpala som tam i do 3000 m n. m. Nečakala som také vysoké kopce v púšti. Zamilovala som sa do hôr, asi najviac mi v pamäti utkvela High Sierra.“ Každý deň na takmer 4300-kilometrovej túre považovala Monika za špeciálny. „V ľuďoch, prírode, samote či v zvieratách. Trasa ma skúšala a učila každú minútu.“

            Viac o jednej z najťažších peších túr prezradí Monika 10. apríla o 20:00 v Kine Úsmev a 11. apríla v Kine Scala Prešov (Masarykova 7) o 19:00.

 

Monika Benešová pochádza z Nového Města na Morave. Pracuje v redakcii českého regionálneho denníka. Je autorkou knihy Moje Pacifická Hřebenovka.

 

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Po stopách českého ženského Forrest Gumpa

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems