Cesta do krajiny protinožcov

| Cestovanie | 24. 4. 2019

Na Novom Zélande včely produkujú med po celý rok a vyše 90 % elektriny pochádza z obnoviteľných zdrojov. Nájdete tam viac ako 38 miliónov oviec aj 305-metrový kopec s najdlhším názvom pre geografické miesto – Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu (skrátene Taumata). Viac prezradí cestovateľ Jiří Jobánek.

Jiří už osem rokov pôsobí ako sprievodca. V Kine Úsmev predstaví Nový Zéland, kde sa po prvýkrát vybral pred desiatimi rokmi. Porozpráva o očarujúcej prírode, známej z filmov Pán prsteňov či Hobit (v národnom parku Tongarriro sa nachádza Hora osudu – sopka Ngauruhoe), ponúkne zopár cestovateľských tipov i zaujímavostí. Jednou z nich je, že na Novom Zélande je takmer každý deň zemetrasenie. Našťastie, zväčša ide o slabé otrasy, ktoré človek nezaznamená.

Vydajte sa 14. mája do krajiny oviec, vodopádov, ľadovcov, vulkánov a majestátnych skalných útvarov. Niekoľkohodinový let vynahradí Kino Úsmev a autentický Nový Zéland predstaví cestovateľ Jiří Jobánek. Začiatok je o 20:00.


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Cesta do krajiny protinožcov

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems