Blogerky blogerkám

| Osobnosti, Umenie | 5. 4. 2019

Prvý východoslovenský Blogger meet sa uskutočnil 22. marca v Halmi Place. Na jednom mieste sa stretlo 24 blogeriek, ktoré sa naučili profesionálnejšie fotografovať či vytvoriť optimálny time management.

 

Blogerky z východu krajiny, zamerané na krásu, módu, cestovanie, materstvo či štúdium, sa počas meet-u navzájom spoznávali a delili o osvedčené tipy a triky. „Je krásne, keď sa stretne skupinka nadaných a inteligentných žien. Ešte krajšie je, ak majú niečo spoločné. Pre nás je to tvorba. Domov som odchádzala inšpirovaná, nadšená a oddýchnutá, a to je predsa pointa koníčkov,“ prezradila spoluorganizátorka Timka Krauszová.

Foto: Blogger meet 2019

Foto i časový manažment

Skúsené i začínajúce blogerky si vypočuli tri prednášky, predelené kreatívnymi prestávkami. Prvá vystúpila blogerka a SEO špecialistka Hana Liptáková. Vysvetlila, ako písať články, ktoré sú optimalizované pre vyhľadávače. Upozornila, že text by mal obsahovať kľúčové slová už v úvodnej časti, odsek musí mať min. 4 riadky, samozrejmosťou je správna gramatika a žiadne plagiáty. Druhá prednáška patrila Nikole Karoľovej a foteniu flatlays – jednému z najobľúbenejších formátov fotografií, najmä instagramových. „Ukázala príklady dobrých aj nie práve najlepších foto. V závere sme si skúšali fotenie podľa jej odporúčaní. Zdôraznila nám, že najdôležitejšie je svetlo aj tieň, a že je potrebné mať dobre osvetlený produkt,“ zaspomínala Timka, autorka poslednej prednášky, venovanej time managementu. „Rozprávala som o prepojení školy, práce, blogu a súkromia. Keďže väčšina blogerov ,visí‘ na telefónoch, hovorila som najmä o mobilných apkách, ktoré pomáhajú s plánovaním či budovaním návykov, napríklad Todoist či Tick Tick.

Blogerské popoludnie ukončila tombola a prísľub účastníčok vo vzájomnej podpore.


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Blogerky blogerkám

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems