Prvý študentský medzinárodný hackathon na Slovensku

| Pozvánky | 12. 3. 2019

Počas posledného marcového víkendu sa v Košiciach stretnú stredoškoláci a vysokoškoláci z celého sveta, aby predviedli svoju technologickú nápaditosť a inovatívnosť na informatickej súťaži Hack Kosice 2019.

Organizačný tím Hack Kosice 2019. Foto: archív Hack Kosice

Za projektom stojí skupina mladých Slovákov, ktorí študujú na viacerých zahraničných i domácich univerzitách. „Jedným z cieľov je priniesť kus medzinárodnej kultúry do našich končín a prispieť tak k zlepšeniu kvality vzdelávania a získavania reálnych skúseností z praxe pre slovenských študentov,“ hovorí spoluorganizátorka Andrea Komová a vysvetľuje podstatu Hack Kosice, „ je to podujatie, na ktorom účastník počas dvadsiatich štyroch hodín programuje a otestuje technologický prototyp svojho nápadu. Inovatívne riešenie následne odprezentuje pred odbornou porotou. Cieľom je umožniť zdravú súťaž, ktorá spravodlivo odmení náročné celodenné úsilie účastníkov adekvátnymi cenami a podporí ich, aby sa aj naďalej angažovali v tomto smere. Prestíž projektu podčiarkuje akreditácia od svetovej organizácie Major League Hacking (MLH). Ročne zastrešuje viac ako 200 hackathonov vo vyše 16 krajinách sveta. Nálepka MLH zaraďuje Hack Kosice 2019 do najvyššej kvalitatívnej triedy študentských hackathonov na svete, zvyšuje jeho medzinárodný dosah a zviditeľňuje slovenskú hackerskú komunitu v celosvetovom meradle.“

 

Sprievodný program

Popri 24-hodinovom programovaní (tzv. hackovaní) budú prebiehať rôzne workshopy a zábavné aktivity. „Študenti môžu nadviazať kontakt s perspektívnymi budúcimi zamestnávateľmi, prípadne získať stáž. Účasť nám prisľúbili viacerí mentori, ktorí poskytnú odborné rady a profesionálne skúsenosti z prvej ruky,“ opisuje sprievodný program Komová a vysvetľuje možnosti prihlásenia, „na Hack Kosice sa môže zúčastniť študent strednej alebo vysokej školy vyplnením prihlášky na hackkosice.com, a to ako jednotlivec, tím, s aj bez prototypu nápadu. Ku koncu februára sme evidovali 350 prihlášok z viac ako 30 krajín celého sveta, napríklad z Kanady, Číny, Nepálu, Azerbajdžanu či USA. Avšak, to ostro kontrastuje s relatívne nízkym počtom domácich záujemcov.“ Uzávierka prihlásených je v polovici marca.

Hack Kosice 2019 sa uskutoční 30. – 31. marca v Kasárňach/Kulturparku.

 

Eva Barnišinová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Prvý študentský medzinárodný hackathon na Slovensku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems