Druhý ročník benefičného háčkovania: aby boli postieľky v nemocnici a pôrodnici farebnejšie

| Pozvánky | 12. 3. 2019

Pozývame k spoločnému háčkovaniu rôznofarebných štvorcov, ktoré pospájame a tak vytvoríme veselé dečky. Tie poputujú do Univerzitnej nemocnice L. Pasteura, aby tunajším deťom spríjemnili a skrášlili čas v nemocničnom prostredí. Začíname 27. marca v budove Alfa v Kulturparku o 14:00.

 

Druhý ročník benefičného háčkovania je určený pre začiatočníkov i pokročilých.

 

Prečo háčkujeme farebné deky?
„Aby boli postieľky v nemocnici a pôrodnici farebnejšie. Deti sa určite potešia z mäkkej a farebnej prikrývky. A spestríme pracovisko aj pre lekárov a sestričky,“ odpovedá Silvia Lukačínová, spoluorganizátorka benefičného háčkovania.

 

Ako sa zapojiť a aký materiál použiť?
Stačí potvrdiť účasť e-mailom na hackovane.grafity@gmail.com z dôvodu nakúpenia potrebného materiálu. Ak sa nemôžete zúčastniť na spoločnom háčkovaní v Kulturparku, ale chcete sa zapojiť do tohto podujatia, môžete háčkovať doma či na cestách a štvorce, prípadne aj celé deky nám nechať v Galantérii Piccolo na Mäsiarskej 3 v Košiciach (štvorce najneskôr do 25. marca, hotové deky do konca marca) alebo priniesť do Kulturparku počas benefičného háčkovania 27. marca. Prosíme, aby ste použili priadze s týmito, príp. veľmi podobnými charakteristikami: zmes 50 % akryl, 50 % bavlna, 100g/cca 330 m. Štvorce by mali byť veľké 15 x 15 cm alebo 20 x 20 cm. Veľkosť výsledných diek by sa mala pohybovať v rozmeroch 30 x 60 cm alebo 40 x 80 cm. Na spoločné háčkovanie je potrebné priniesť si so sebou háčik č. 3 – 3,5.

 

Farba ako psychologický faktor

Pri háčkovaní použite čo najjasnejšie farby. Výskumy ukázali, že bábätká uprednostňujú jasné a kontrastné ako červenú, oranžovú, fialovú či modrú. Bez rozdielu pohlavia majú najradšej červenú a ružovú, lebo ju pravdepodobne poznajú z mamkinho bruška.

 

Spoločné háčkovanie sa uskutoční 27. marca v budove Alfa v Kulturparku od 14:00 do 19:00.

V prípade akýchkoľvek otázok a bližších informácií píšte e-mail na hackovane.grafity@gmail.com alebo nás kontaktujte na telefónnom čísle 0904 298 079. Viac info nájdete aj na facebookovej udalosti II. Benefičné háčkovanie (Farebné postieľky).

 

Benefičné háčkovanie v spolupráci s Výmenníkmi, Univerzitnou nemocnicou L. Pasteura a „dušou projektu“ Silviou Lukačínovou sa po prvýkrát konalo v roku 2018. Vtedy sa háčkovali chobotničky pre predčasne narodené detičky z inkubátorov. Evokovali bábätkám pupočnú šnúru, a preto neťahali hadičky navôkol. V roku 2018 sa na podujatí uháčkovalo a donieslo 123 chobotničiek.

Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Druhý ročník benefičného háčkovania: aby boli postieľky v nemocnici a pôrodnici farebnejšie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems