Detská jarná burza

| Pozvánky | 12. 3. 2019

Ak máte doma detské oblečenie, obuv, potreby či hračky, ktoré vám zbytočne zaberajú miesto v skriniach i bytoch, odporúčame jarnú burzu v Materskom centre Pastierik. Uskutoční sa 23. marca.

 

Na burzu môžete priniesť oblečenie, obuv, športové potreby (bicykle, korčule, odrážadlá, lyže, lyžiarky), hračky, knihy, autosedačky, podsedáky, hojdačky, kočiare, skejty, deky, perinky, posteľné prádlo, nosiče, nosiace šatky, potreby pre dojčenie, látkové plienky, teplomery, monitory dychu, tehotenské oblečenie… „V podstate všetko, čo súvisí s deťmi od narodenia do cca 16 rokov,“ hovorí Lucia Vernarská z Materského centra Pastierik a vysvetľuje fungovanie burzy, „predávajúci/ponúkajúci sa u nás prihlasuje vopred online formulárom (najneskôr do 19. marca alebo vyčerpania miest). Počas burzy mu pripravíme stôl na rozloženie vecí. Sám stanovuje symbolické ceny i to, ktorý tovar je zdarma alebo určený na darovanie. Často sa stáva, že na konci burzy nechá nepredané oblečenie či potreby u nás. My to odnesieme do rôznych organizácií, napríklad do Domu pre týrané matky s deťmi, Svetielka pomoci s onkologickými pacientami či do charitného domu v Košickej Novej Vsi.“

Foto: MC Pastierik

Podeliť sa

„Hlavnou myšlienkou burzy je dať príležitosť mamičkám naučiť sa hospodáriť, podeliť sa a zaujímať sa o finančne menej stabilizované rodiny. Má ich pripraviť na niekoľkoročnú pravidelnú výmenu šatstva a potrieb, z ktorých deti rýchlo vyrastú. Aby vnímali potrebu výmeny oblečenia a nenechávali ho zbytočne v skriniach. Keď ho posunú ďalej, pomôžu sebe aj druhým. Tak ich učíme, aby v dostatočnom časovom predstihu pripravili svoje šatníky na potrebnú zmenu,“ vysvetľuje Vernarská.

Foto: MC Pastierik

Detská jarná burza sa uskutoční 23. marca od 9:00 do 14:00 v priestoroch Materského centra Pastierik. Vstup je voľný. Bližšie info nájdete na www.mcpastierik.sk.

 

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Detská jarná burza

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems