Bizarné a surreálne obrazy poskytnú únik z reality

| Umenie | 8. 3. 2019

V dielach košickej umelkyne Mantis nájdeme snovosť, symboliku i bizarné ľudsko-zvieracie postavy. Od 11. do 28. marca vystavuje svoju tvorbu vo Výmenníku Štítová.

 

foto: archív Kristíny Čopovej

Mantis alias Kristína Čopová najradšej kreslí a maľuje prírodu a vymyslené bizarné postavy, tvorené, napríklad, kombináciou ľudských a zvieracích tiel. Rada zanecháva na obrazoch symbolické prvky a tajomný priestor, pretože rozvíjajú fantáziu divákov. Autorkinou najčastejšou technikou je kombinácia akrylu a tušu, perokresba i suchá ihla. „Často si vytváram vlastnú realitu, ktorá je výplodom fantázie, snov a únikov od zaužívaných pravidiel. Počas vernisáže plánujem vytvoriť jednu špeciálne osvetlenú miestnosť, ale o tom viac až na otvorení vo Výmenníku,“ pozýva autorka.

 

Výstava bude sprístupnená od 11. marca (vernisáž o 18:00) do 28. marca každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00 vo Výmenníku Štítová.

 

Kristína Čopová tvorí pod umeleckým menom Mantis. Maľuje odmalička a niekoľko rokov navštevovala ZUŠ v Košiciach. Je študentkou psychológie a arteterapie. Popri škole pracuje v CHAT – košické centrum, ktoré sa zameriava na kreatívnu liečbu arteterapiou. Pôsobí aj v kapele The Sages, kde spieva a hrá na basgitaru.

 

 

 

foto: archív Kristíny Čopovej

 

Gabriela Mišurová

 

 

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Bizarné a surreálne obrazy poskytnú únik z reality

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems