Stredovekom uzatvárali jednu etapu, pri Bazéne experimentovali s hudbou

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 25. 2. 2019

V marci vyjde Bazén – nová štúdiovka slovenskej kapely Korben Dallas. Predstaví ju počas slovensko-českého turné po deviatich mestách. V Košiciach vystúpi 16. marca.

 

Členovia skupiny Korben Dallas vyrastali na hudbe 90. rokov. „Každý z nás si ju nesie niekde v sebe, aj keď neskôr sme sa všetci pohli ďalej, alebo, naopak, ešte viac dozadu,“ hovorí basgitarista Lukáš Fila. Dodáva, že ich civilný život je neustálym zdrojom inšpirácie.  „Nedovoľuje nám ani po hudobnej stránke ustrnúť v jednej póze.“ Priznáva, že najnovšie CD je pre celú kapelu výnimočné. „Predchádzajúcim albumom Stredovek sme uzatvorili prvú etapu našej tvorby, teraz sme chceli skúsiť niečo úplne iné, experimentovať. Prizvali sme si na spoluprácu producenta Eddieho Stevensa a výsledkom je niečo, čo sa vymyká našej doterajšej produkcii zo zvukového hľadiska a spôsobu práce pri nahrávaní. Ťažko povedať, či aj naďalej pôjdeme týmto smerom, ale Bazén nás prinútil pozrieť sa na hudbu inak a rozmýšľať nad tým, ako vidíme náš vzťah k nej,“ vysvetľuje Fila.

Foto: Mária Slezáková

Vrelé prijatie

Na košickom koncerte sa nepredstaví len mužská zostava Korben Dallas. „Ľubo Petruška sa z pravidelného hosťa kapely definitívne stal jej plnohodnotným členom, takže bez neho nás už neuvidíte. Na turné k Bazénu máme pripravenú aj výnimočnú vec – spoločne s nami vystúpi aj vokálne trio, zložené z Katky Bielikovej, Heleny Šabovej a Katky Mojžišovej. Spoznali sme ich vďaka spolupráci so súborom Cambiar la Música, s ktorým sme pred časom navštívili aj Košice. Dievčatá sú šikovné, nahrávali s nami aj najnovší album a povedali sme si, že by bola škoda neumožniť divákom vypočuť si ich aj naživo,“ konštatuje Fila. Na Košice spomína len v dobrom. „Keď sme u vás minulú jeseň začínali naše spoločné turné s poľským huslistom Adamom Baldychom, bol unesený z toho, čo sa deje. Vždy nás tu čaká veľmi vrelé prijatie, čo si ako viac-menej bratislavská skupina veľmi vážime.“

Plány kapely do budúcna sú jasné. „V priebehu jari a zrejme aj jesene budeme na turné. Pravdepodobne pokračujeme aj v spolupráci na hudbe k televíznemu seriálu Za sklom. Tešíme sa, že nás Bazén postrčil novým smerom. Znova máme pocit, že je možné čokoľvek,“ konštatuje Fila.

 

Korben Dallas zahrá pred košickým publikom 16. marca o 20:00 v Kulturparku. Vstupné je 15 € v predpredaji, na mieste zaplatíte 20 €. Lístky zakúpite v sieťach Ticketportal a predpredaj.sk.

 

Korben Dallas je bratislavská rocková kapela. Jej členovia sú Juraj Benetin, Lukáš Fila, Ozo Guttler a Ľuboslav Petruška. Na hudobnej scéne pôsobia od roku 2010. Vznikli ako projekt hudobníkov, ktorí tvorili art-rockovú skupinu Appendix. Bazén bude ich šiestym albumom.

 

Eva Barnišinová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Stredovekom uzatvárali jednu etapu, pri Bazéne experimentovali s hudbou

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems