Škola voľnej grafiky začína vo februári

| Tipy z redakcie | 25. 2. 2019

Vo Výmenníku Štítová sa od 26. februára uskutočnia pravidelné kurzy pre tých, ktorí sa túžia zlepšiť v grafických zručnostiach. Upozorňujeme, že kapacita je obmedzená na 12 účastníkov.

 

Kurz sa zameriava na teoretickú a praktickú výučbu dostupných grafických techník. Je rozdelený na dva semestre. Prvý je určený pre začiatočníkov aj mierne pokročilých a tvoria ho prednášky. Na nich sa „študenti“ zoznámia zo základnými grafickými pojmami a návodmi.  Súčasťou bude aj precvičovanie zhotovovania foriem, napríklad z gumy či dreva, a tlač. Kurz končí odovzdaním záverečnej práce a hodnotením lektora na výstave grafických prác účastníkov vo Výmenníku Štítová. Druhý semester je vhodný pre mierne pokročilých a pokročilých absolventov, so zameraním na voľnú tvorbu grafických listov a drobnej úžitkovej grafiky. „Prednášky budú viac orientované na dejiny grafického umenia a estetiku, cvičenia na grafickú reč a techniku spracovania témy a materiálu. Zadania pre domácu prácu budú individuálne dohodnuté, ich pravidelné predkladanie nebude povinné,“ vysvetlil lektor Vladimír Kuruc. Cena kurzu je 50 € za jeden semester.

Foto: Tibor Czitó

Vladimír Kuruc bol členom Galérie 6. Aj keď nikdy neštudoval na umeleckej škole, kresbe a maľovaniu sa venuje od svojich školských čias. V minulosti viedol vo Výmenníku Štítová kurzy Kresba, maľba, farba a Zažeň nudu maľovaním.

 

Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Škola voľnej grafiky začína vo februári

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems