Nebľaboc! A ľudia ti budú rozumieť

| Kultúra | 25. 2. 2019

Správne používanie hlasu a reči dokáže zmeniť kvalitu života – jednotlivca aj celej spoločnosti. Nie je vhodné šepkať, ale ani kričať. „Zlatú strednú cestu“ vás naučí interaktívny workshop Nebľaboc.

 

„Schopnosť dobrej komunikácie súvisí so sebavedomím. Odvíja sa od toho, ako sa cítime, čo prežívame, nakoľko sme otvorení a chceme sa ,zdieľať‘. Nejde len o to, čo hovoríme, ale ako sa vyjadrujeme a aké výrazové prostriedky používame. Mrzí ma, že často v médiách počujeme zlú slovenčinu. Mnohí moderátori artikulujú príliš alebo vôbec, nespodobujú… Vznikajú rôzne afekty a poslucháč nevníma informáciu, ktorá mu má byť podaná. Komunikáciou sa ovplyvňujeme navzájom. Svoje emócie, mnohokrát negatívne, prenášame jeden na druhého. Nadriadení na pracoviskách často nie sú schopní správne komunikovať s podriadenými. Nielen hovoreným slovom, ale aj nesprávnou gestikuláciou, intenzitou hlasu, mimikou. Nechávame komunikáciu príliš podfarbovať emóciami a temperamentom,“ hodnotí aktuálnu „rečovú situáciu“ lektorka Jana Wernerová. Práve preto sa s kolegom Petrom Kočišom rozhodli zorganizovať workshop Nebľaboc. „Zaoberáme sa takzvanými soft skills – pôsobením pri komunikácii na druhých, t. j. nakoľko dokážeme jasne a zrozumiteľne podať informáciu. Pracujeme hlavne s hlasom, jeho nájdením alebo znovuobjavením, intenzitou a zrozumiteľnosťou reči. Ide o interaktívny intenzívny tréning osobného rozvoja. Využíva základné herecké techniky, ktorými pomáha zlepšovať komunikačné schopnosti.“

Foto: archív NA PERÓNE

Workshop sa uskutoční v troch termínoch (9. a 30. marca a 27. apríla) v Tabačke. Potrvá od 10:00 do 17:00. Prihlásiť sa môžete na neblaboc@naperone.sk. Bližšie info nájdete na www.naperone.sk.

 

Lektori Jana Wernerová a Peter Kočiš sú herci, režiséri, performeri, autori námetov a divadelných hier. Sú spoluzakladateľmi a členmi autorského divadla NA PERÓNE.

 

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nebľaboc! A ľudia ti budú rozumieť

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems