Miko Hladký z Gladiatora: „Jeden bez druhého by sme sa rozsypali ako auto bez kolesa.“

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 25. 2. 2019

Kapela Gladiator vyráža na akustické turné. Okrem starších skladieb a najznámejších hitov ako Keď sa láska podarí či Bonboniéra predstaví divákom aj pesničky z najnovšieho albumu Deň, čo mal dávno prísť.

 

Fanúšikovia čakali na najnovšiu „gladiatorskú“ štúdiovku od roku 2014. „Každý album je pre nás sviatok. Štyri roky práce v skúšobni a v štúdiu sa zrazu ocitnú na jednom CD. Pocity po vydaní sú stále rovnaké, plné očakávania a radosti. Keďže nahrávame a skúšame medzi koncertami, príprava pesničiek a práca v štúdiu trvali celý minulý rok. Navyše sme v jeho závere začali prerábať aj piesne na akustické turné,“ spomína spevák kapely Miko Hladký.

Dita Fiebigová – Leada photostudio

Turné

Od 15. februára do 23. marca navštívi Gladiator dvanásť miest v rámci Akustik Tour II. Hladký priznáva, že tieto vystúpenia sú iné. „Pesničky prerábame do akustickej podoby, takže sa každej zvlášť venujeme, aby znela tak, ako má. Je to oveľa náročnejšie v porovnaní s „normálnym rockovým“ turné. Akustické je také intímnejšie, koncerty sú na sedenie. Majú  silnú osobnú atmosféru. Inú ako na veľkom pódiu. Je to až magické. Ukazuje silu pesničky v naturálnej forme, bez trblietok. A vždy sa snažíme zaradiť do programu aj nejaké hudobné prekvapenia alebo pesničky, ktoré bežne nehrávame.“

 

Prvé košické

Na koncerte v Kulturparku odznejú staršie i novšie „gladiatorky“. „Zahráme prierez našou tvorbou. Hity, ktoré si fanúšikovia pýtajú, pesničky z nového albumu Deň, čo mal dávno prísť aj tie, ktoré bežne nehráme. V Košiciach sa po prvýkrát predstavíme s akustickým programom a veľmi sa na to tešíme. Máme tam skvelých fanúšikov aj priateľov,“ dodáva Hladký. Aj tentokrát sa predstavia všetci Gladiatori. „Hrávame iba spolu. Každý člen dáva to ,svoje‘ – inšpiráciu, pohľad na zahratie piesne… Jeden bez druhého by sme sa rozsypali ako auto bez kolesa. Sme dobrá partia. V tomto zložení hráme už dvadsať rokov,“ hovorí Hladký.

 

Dodáme, že kapelu Gladiator tvorí Miko Hladký, Maroš Hladký, Lívo, Georgio Babulic a Peter Slamečka. V Košiciach vystúpia 21. marca o 19:00 v Kulturparku (budova Alfa). Vstupné je 14 € v predpredaji/17 € v deň podujatia. Vstupenky zakúpite online na www.k13.sk.

Dita Fiebigová – Leada photostudio


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Miko Hladký z Gladiatora: „Jeden bez druhého by sme sa rozsypali ako auto bez kolesa.“

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems