Kubánsky paradox – minimum vonkajšieho vplyvu a zároveň veľa exotických prímesí

| Kultúra | 6. 2. 2019

Väčšina z nás si Kubu spája s kvalitným rumom a ručne šúľanými cigarami. Málokto vie, že v tejto veteránmi brázdenej krajine nájdeme najmenšieho vtáčika na svete aj sochu Johna Lennona. Viac zaujímavostí prezradí cestovateľka Katarína Líšková v Kine Úsmev.

 Podľa Katky je Kuba farebná, unikátna, pomaly sa otvára svetu a žijú v nej neskutočne invenční ľudia. „Všetko sa tam deje viac-menej bez vonkajšieho vplyvu. Len tam. A zároveň je Kuba ovplyvnená a namiešaná z rôznych exotických prímesí. Tak unikátnych krajín je na svete málo.“ Dodáva, že turistov zvyknú prekvapiť vysoké ceny. „Za zlé služby sa platia horibilné peniaze.“

Tipy na výlety

Pri návšteve Kuby sa podľa Katky určite vyberte na večernú prechádzku po Malecóne, zastavte v údolí Vinales, v ktorom sa vraj pestuje najkvalitnejší tabak, navštívte Trinidad s najkoloniálnejšou atmosférou či Santiago de Cuba s najkaribskejším rázom a najlepšou hudobnou scénou. Nevynechajte takmer indiánske mestečko Baracoa a rozhodne si oddýchnite na nejakej opustenej pláži v oblasti Guantanamo, kým vám domáci navaria ich typické dobroty.

Krajinu Hemingwaya a karibskej noblesy spoznáte na Cestovateľskom kine 12. februára v Kine Úsmev o 20:00. Lístky zakúpite v pokladni kina alebo na www.kinousmev.sk.

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Kubánsky paradox – minimum vonkajšieho vplyvu a zároveň veľa exotických prímesí

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems