King Shaolin vyrážajú na jarné turné k novému EP „Venus Versus Mars“. Zavítajú aj do Košíc.

| K13 a VÝMENNÍKY | 8. 2. 2019

Kapela King Shaolin vo februári predstaví nové EP a v marci ho odprezentuje na slovenskom klubovom turné s názvom Napapijri Tour 2019.

 Materiál na nové EP vznikal dlhšie a do užšieho výberu sa dostali skladby, ktoré sa od seba líšia, avšak obsahujú rukopis lídra kapely a skladateľa Dominika Štofka. „Veľa songov vzišlo od vydania nášho posledného albumu Play Against The Rules, až okolo 30 alebo 40. Dlho sme premýšľali nad tým, čo s nimi a rozhodli sme sa, že tie najzaujímavejšie spojíme do celku a zrodí sa nové EP. Z neho vnímam skladbu Mountain ako najviac pozitívne vyžarujúcu, ktorá vystihuje srdce a filozofiu našej kapely, že prítomný okamih netreba podceňovať,“ prezradil spevák.

Rôznorodosť zvukov

EP nesie názov Venus Versus Mars a zvukovo je „ďalej“ ako album Play Against The Rules, ktorý vyšiel v roku 2017. Jednotlivé piesne sa vyznačujú rôznorodosťou zvukov i dynamiky, avšak cítiť z nich stále charakteristické črty kapely. Prezrádzajú jej formovanie aj to, akým smerom sa uberá. „Myslím si, že keď je formácia rozpoznateľná podľa melodiky, používaných soundov alebo liniek spevu, je to aj pre poslucháčov dobrý znak,“ dodal gitarista Michal Neffe.

Turné v plnej zostave

Kapela ročne odohrá 90 koncertov. Za šesť rokov aktívnej existencie zahrala na viac než 500 pódiách v šiestich krajinách Európy. Posledné dva roky sa rozrástla a koncertuje už ako šesťčlenné teleso. Vokalistky Erika Rein a Klára Mockovčiaková obohatili zvuk a aranžmány live vystúpení. Už tradične v marci absolvuje bratislavská formácia turné a 8. marca zavíta aj do košického Kulturparku. Návštevníci sa môžu tešiť na novú formu predstavenia, klubový zvuk, prepracovanú vizuálnu šou a nové skladby z aktuálneho EP. Cieľom turné je spájať hudobné rôzne žánre a obohacovať tak rozhľad poslucháča bez ohľadu na vek. Hudba spája, a to je motto, ktoré King Shaolin zastáva.

Pred ich koncertom sa predstaví košická formácia THE SAGES. Hudobný večer ukončí PARROTS OF MADNESS.

Cena vstupenky je 4 eurá (v predpredaji) a 6 eur na mieste. Bližšie info nájdete na www.k13.sk.

Marco Maserati
Foto: Dali Babala

King Shaolin je bratislavská New-Age popová kapela, ktorá vznikla v roku 2012. Tvoria ju spevák, gitarista a skladateľ v jednej osobe Dominik Štofko, Norbert Neuschl (basgitara, sprievodné vokály), Michal Skácel (bicie nástroje) a Michal „Mustafa” Neffe (gitara, perkusie, sprievodné vokály).


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: King Shaolin vyrážajú na jarné turné k novému EP „Venus Versus Mars“. Zavítajú aj do Košíc.

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems