Hracie popoludnia vo Výmenníkoch cibria logiku, stratégiu a šikovnosť

| K13 a VÝMENNÍKY | 8. 2. 2019

Rozvíjajte svoju osobnosť, hrajte sa, spoznajte nových priateľov a nekazte si oči pred počítačom. To je hlavná myšlienka Game challenge. Ide o poobedia a večery, ktoré sa vo februári uskutočnia v troch Výmenníkoch.  

 Game challenge je miesto takmer štyridsiatich spoločenských hier. „Chceli sme zrealizovať myšlienku herne, ktorá by bola otvorená raz do mesiaca pre rôzne vekové kategórie a ponúkala pestrý výber stolných hier. Neničia oči, nežiaria, sú zdravšie ako počítačové a rozvíjajú šikovnosť, rýchlosť, logické a strategické myslenie,“ vysvetľuje Ľuboš Záhradníček, alias Gabo, predseda OZ Dračia stopa. To zopár hier aj vymyslelo. Ide napríklad o verziu Trans America/Europa, upravenú na podmienky východného Slovenska a Košíc, puzzle Košice, kde jednotlivé diely majú tvar mestských častí, Prstový Twister alebo Horolezci.

Game challenge – Výmenník Štítová. Foto: Dávid Hanko

Hráčske popoludnia Game challenge sú určené pre deti, dospelých i seniorov. Uskutočnia sa od 14:00 do 18:00, a to 16. februára vo Výmenníku Obrody, 23. februára vo Výmenníku Važecká a 24. februára vo Výmenníku Štítová.

Game challenge. Foto: Tibor Czitó

V marci sa vo Výmenníkoch uskutoční aj hracia burza. „Kto má doma nepotrebné spoločenské hry, môže ich darovať alebo priniesť a vymeniť za hry iných návštevníkov, prípadne za tie vyradené z projektu Game challenge. Pred Veľkou nocou pripravujeme aj herňu, spojenú s tvorivými dielňami,“ dodáva Ľuboš Záhradníček.

Game challenge – Výmenník Štítová. Foto: Dávid Hanko

OZ Dračia stopa vzniklo v marci 2012 a je modernou košickou organizáciou. Jej zameraním je neformálna práca s mládežou. Organizuje rôzne podujatia, zamerané na voľný čas, denné tábory, detský outdoorový oddiel, dobročinné akcie, školenia a pod. Ich detský outdoorový klub STOPA je priamym pokračovaním činnosti Klubu malých vandráčikov (2005 – 2009), TK Vandráčik (2009 – 011) a TK Dračia stopa (2011 – 2017).

Gabriela Mišurová
 

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hracie popoludnia vo Výmenníkoch cibria logiku, stratégiu a šikovnosť

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems