Hľadajú sa nadšenci výtvarného umenia

| K13 a VÝMENNÍKY | 7. 2. 2019

Výmenník Štítová spolu s projektom ArtPoint podporuje začínajúcich umelcov, výtvarníkov aj profesionálov s prezentovaním ich tvorivosti. Do tímu hľadajú nové posily, ktoré im pomôžu s prípravami a organizáciou podujatí.

 Členovia projektu ArtPoint informujú verejnosť o zaujímavých slovenských výtvarných osobnostiach – prostredníctvom výstav, debát a osobných návštev ateliérov. Spolupracujú s tvorivými komunitami a jednotlivcami.

Ak sa zaujímate o profesionálne či amatérske výtvarné umenie, chcete spoznať umeleckú komunitu, informovať verejnosť o nových umelcoch a podieľať sa na príprave výstav či iných aktivít, napíšte na artpointkosice@gmail.com alebo sa zastavte osobne vo Výmenníku Štítová. Prihlasovanie nových členov prebieha počas celého roka. „Projekt ArtPoint sa v roku 2019 zapojí aj do organizovania dvoch plenérov. Jeden bude súčasťou tradičného široko koncipovaného celomestského festivalu USE THE C!TY, v prípade druhého pôjde o spoločný projekt tímu ArtPoint a Výmenníka Štítová. Uskutoční sa v prírodnom prostredí istej okrajovej mestskej časti Košíc, ale zatiaľ viac neprezradím,“ hovorí Peter Furmaník z ArtPoint.

ArtPoint (predtým Amatérska paleta) podporuje amatérske výtvarníctvo, kultúrne i spoločenské dianie a voľnočasové aktivity vo Výmenníku Štítová a iných centrách. Zakladateľmi projektu sú kultúrna mediátorka Výmenníka Štítová Beáta Andrejková, vedúci projektu, výtvarník a organizátor podujatí Ladislav Rusnák s manželkou Annou a publicista, reportér i komentátor Peter Furmaník. Štvoricu dopĺňa Edita Hubertová, ktorá sa aktívne podieľa na propagácii amatérskeho výtvarníctva a tvorbe webu. Členovia tímu ArtPoint v roku 2019 pripravujú debaty o umení na Slovensku, desiatky výstav vo Výmenníku Štítová či návštevy ateliérov neprofesionálnych umelcov. Bližšie informácie nájdete na webovej stránke www.am-paleta.blogspot.com alebo www.vymenniky.sk.

 

Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hľadajú sa nadšenci výtvarného umenia

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems