Ľadový expres vás odvezie na lyžovačku

| Pozvánky | 29. 1. 2019

Mimoriadny turistický vlak prepravil v lete 2 600 cestujúcich, a to z Košíc k Dobšinskej ľadovej jaskyni a späť. Ľadový expres sa stal hitom leta a teraz sa vracia v špeciálnej zimnej edícii s predĺženou trasou. Od 2. februára do 2. marca (vrátane) vás odvezie do zaujímavých končín košického regiónu.

Vlak bude premávať z Košíc a jeho výhodou (oproti bežným spojeniam v grafikone) je, že počas cesty nemusíte prestupovať. Nastúpiť a vystúpiť môžete kdekoľvek po trase Košice – Kysak – Margecany – Gelnica – Nálepkovo – Mlynky – Dedinky – Stratená – Dobšinská ľadová jaskyňa – Telgárt, penzión – Červená Skala a späť.

Tipy na výlety i rekreáciu

Tým, ktorí majú na lyžiach radi vietor vo vlasoch, odporúčame Mlynky–Gugel. Najdlhšia zjazdovka má 1 400 metrov a k dispozícii sú aj inštruktori lyžovania a snowboardingu. Ďalšou možnosťou je stredisko Mlynky–Biele Vody alebo Ski centrum Mraznica v Hnilčíku so zimnou atrakciou – snehovým mraveniskom. Hlavná zjazdovka má 1 650 metrov a okrem požičovne lyží a snowboardov môžete využiť služby lyžiarskej školy, škôlky a nového zastrešeného klziska. Do strediska bude od a k Ľadovému expresu premávať kyvadlový autobus. Určite zaujme aj SKI Telgárt s desiatimi zjazdovkami, kde sa počas februára chystajú rôzne akcie ako psie záprahy, zabíjačka, gastrovíkendy či detská diskotéka. V upravenej zóne na sánkovanie sa vyšantia aj drobci, ktorí zatiaľ na lyžiach nestoja.

Ak zvládnete desaťkilometrový okruh okolo Kráľovej hole, v obci Mlynky, v časti Biele Vody, vás čakajú vyznačené a strojovo upravované trate. Päť bežkárskych s dĺžkami 3 – 13 kilometrov ponúka Grajnár, vstup je možný z vrcholovej stanice vleku Ski centrum Mraznica. Absolútnou novinkou sezóny je obnovený areál bežeckého lyžovania v obci Stratená, časť Dobšinská ľadová jaskyňa. Trate, na ktorých sa desaťročia pretekalo, sú dnes pripravené pre rekreačných bežkárov. Bežkovať môžete aj v blízkosti SKI Telgárt. Nenáročná kilometrová trať sa nachádza pod vlekom pri parkovisku. Prípadne sa vyhecujte na pätnásťkilometrové dobrodružstvo na Tresníku.

Lístky na Zimnú edíciu Ľadového expresu kúpite online na www.kosiceregion.com alebo v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.

Viktor Wurm


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ľadový expres vás odvezie na lyžovačku

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems