Dorota Nvotová predstaví svoje hudobné More

| K13 a VÝMENNÍKY | 29. 1. 2019

V novembri minulého roka vydala Dorota Nvotová album More. Je inšpirovaný cestovateľskou dušou tejto herečky, spisovateľky, skladateľky a speváčky. Jej skladby si môžete vypočuť na koncerte 1. februára v Kulturparku.

Album More vznikal šesť rokov. Obsahuje jedenásť pesničiek – deväť v slovenčine a dve v angličtine. Speváčka o ňom hovorí ako o prelomovej nahrávke, najciteľnejšou zmenou je nová kapelová zostava po takmer 15 rokoch. Songy Kathmandu, Moskva či Bratislava vypovedajú o miestach, kde Nvotová istý čas žila. More je jej prvou štúdiovkou, ktorá vychádza aj na platni. „Vinyl bol vždy mojím snom, no ani jeden album sa mi ho zatiaľ nezdal hodný. Až tento,” povedala Dorota. V Košiciach vystúpi s hudobníkmi Vladislavom „Slnkom“ Šarišským, Filipom Hittrichom a Mariánom Slávkom.

Foto: Boleslav Boška

Knižné pokračovanie alter ega

Počas koncertu si diváci môžu zakúpiť aj pokračovanie speváčkinho autobiografického cestopisu Fulmaya na rázcestí. Ide o pokračovanie úspešnej knižnej prvotiny Fulmaya (Nvotovej nepálske alter ego). Po rokoch cestovania a sprevádzania v Himalájach sa ocitne na rázcestí. Vyberá si medzi istotou a neistotou, dobrodružstvom a rodinným životom, karmicky správnym a nesprávnym rozhodnutím. Kúpou knihy podporíte štúdium nepálskych detí.

Foto: Boleslav Boška

Dorota Nvotová si s Košičanmi zaspieva 1. februára o 19:00 v Kasárňach/Kulturparku (budova Alfa). Vstupenky zakúpite za 6 eur v predpredaji/8 eur v deň podujatia v infocentre Delta na Kukučínovej 2 alebo online na www.k13.sk.

 

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dorota Nvotová predstaví svoje hudobné More

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems