Chalani v pruhovaných tričkách opäť „zbalkanizujú“ Košice

| K13 a VÝMENNÍKY | 2. 1. 2019

Balkan Bashavel po niekoľkých týždňoch zase roztancuje Kulturpark. Bláznivé parketové „tanečky“ spolu s hudbou dua Malalata začínajú 19. januára o 21:00.

Romana Lalíka a Jakuba Kmošenu alias duo Malalata netreba veľmi predstavovať. Dvojica DJ nás už viackrát presvedčila, že bez problémov dokáže rozpútať hotové tanečné šialenstvo a ich nespútaná šou roztancuje snáď každého v sále.

Ako býva zvykom, chalani v pruhovanom oblečení (poznávacie znamenie Malalaty) si na svoje „mejdany“ pozývajú hostí. Tentokrát do Košíc zavolali nomádske hudobné zoskupenie San Borondon Cyclo Fanfaria. V ich repertoári nájdeme balkánske, židovské a cigánske piesne aj melódie zo španielsky hovoriacich krajín. Kapela funguje už štrnásť rokov, vznikla na Kanárskych ostrovoch a životný štýl členov je úzko spätý s cestovaním a vytváraním formácií s lokálnymi umelcami. Malalatské pozvanie prijal aj pražský producent a DJ Le Petit Nicolas, ktorý predstaví najznámejšie kúsky z global bass scény či úderného beatu. Je priekopníkom moderných fúzií balkánskych rytmov s ďalšími hudobnými žánrami.

Párty v balkan štýle odštartuje 19. januára o 21:00 v Kulturparku a potrvá do rána. Vstup je 5 eur v predpredaji/7 eur v deň podujatia. Predaj lístkov je možný v infocentre Delta na Kukučínovej 2 alebo cez www.k13.sk.

Redakcia
Foto: Malalata


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Chalani v pruhovaných tričkách opäť „zbalkanizujú“ Košice

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems