Ako išlo vajce do sveta

| K13 a VÝMENNÍKY | 1. 1. 2019

Vtip, pekné pesničky a bábky sú základom predstavenia Ako išlo vajce do sveta. Pochádza z dielne prešovského divadla Babadlo, ktoré vystúpi 12. januára v Kulturparku.

Odvážne vajce sa po prečítaní novín nechce len váľať na slame a túži zažiť niečo nové. Za dverami kurníka stretáva domáce zvieratá a spoločne sa vydajú na cestu do lesa, kde zablúdia a hľadajú útočisko v zbojníckej chalupe.

Taliansky moriak,  japonský rak…

K ozvláštneniu príbehu zaiste prispejú bábkové aj hrané postavy. Zaujímavosťou je, že jednotlivé postavy zvierat sú štylizované do rôznych národností, napríklad Vajce – Slovák, Rak – Japonec, Kačka – Maďarka, Moriak – Talian, Kohút – Francúz…. Prešovské divadlo Babadlo sa usilovalo príbeh dobovo aktualizovať a prepojilo ho s častým cestovaním za prácou, oddychom či štúdium. „Deti sa opäť presvedčia nad víťazstvom dobra nad zlom a zároveň sa dozvedia niečo o tej-ktorej krajine,“ vysvetlila Júlia Labudová, riaditeľka prešovského divadla Babadlo.

Divadelné predstavenie Ako išlo vajce do sveta je vhodné pre deti od troch rokov. Uskutoční sa 12. januára o 15:00 v Kulturparku (budova Alfa). Vstup je 3 eurá. Lístky zakúpite v infocentre Delta na Kukučínovej 2 alebo online na www.k13.sk.

Eva Barnišinová
Foto: Peter Čemsák


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Ako išlo vajce do sveta

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems