ŠUV-kári vystavujú svoju budúcnosť

| Školstvo a vzdelávanie, Umenie | 12. 12. 2018

Štyridsať žiakov zo Školy úžitkového výtvarníctva v Košiciach prezentuje svoje práce v Rotunde. Vznikli počas trojtýždňového študijného pobytu v Maďarsku a Poľsku.
V septembri tohto roka sa štyridsať tretiakov a štvrtákov zo ŠUV-ky zúčastnilo na odbornej trojtýždňovej stáži v zahraničí. Dvadsať žiakov spolupracovalo na reálnych projektoch s dvomi grafickými štúdiami v Budapešti. Šestnásť študentov cestovalo do maďarského mesta Pécs, kde sa zúčastnili školenia v oblasti 3D modelovania. Po ňom mali samostatnú výstavu v rámci Design Week 2018 na pôde univerzity PTE Fakulta umenia. Štyri žiačky pracovali pre arborétum v poľskom meste Bolesztrasyce. Vytvorili botanické informačné tabule, maľovánku s edukačným zámerom i plagáty pre eventy arboréta.

Práce štyridsiatich ŠUV-károv tvoria kolektívnu výstavu Budúcnosť je naša. Potrvá do 21. decembra v galerijnom priestore Rotunda.

Škola úžitkového výtvarníctva v Košiciach získala za svoje aktivity od Európskej komisie značku oficiálny partner Európskeho týždňa odborného vzdelávania. Na jeho oficiálnych oslavách (8. – 9. november 2018) prezentovala Slovensko výtvarníčka Mgr. art. Noémi Ráczová zo ŠUV-ky.

Redakcia

Foto: archív ŠUV


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: ŠUV-kári vystavujú svoju budúcnosť

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems