Najnovšiu kolekciu VYVY inšpirovali sny, hviezdy, tma aj labutie jazero

| Móda | 6. 12. 2018

Módna značka VYVA už piaty rok poskytuje priestor pre Košičanov, ktorí túžia po vytvorení vlastných originálnych kúskov. Svoju najnovšiu kolektívnu kolekciu pomenovali Noc a predvedú ju 10. decembra v Kulturparku.

 Na novej kolekcii začali  dievčatá z VYVY pracovať v lete. Takmer celú ju vyskladali zo zbytkových látok. Taktiež spájali a rozdeľovali staré modely. Ako priznáva Jana Bednáriková, koordinátorka projektu VYVA, bola to zložitá, ale zároveň kreatívna úloha.

Dialógy o noci

Ústredným motívom najnovšej kolekcie je Noc. „Chápaná a znázorňovaná skrz rôzne asociácie, ktoré v nás táto časť dňa vyvolala,“ vysvetľuje Bednáriková a dodáva: „Keď sme koncipovali modely, viedli sme dialógy o tom, s čím sa nám noc spája. Preto sú jednotlivé modely inšpirované snom, snívaním, hviezdami, tmou aj spájaním svetla a tmy. Vnímame ich skrze farby aj poetiku – konkrétne svetlo a temnota ľudskej duše. Práve v spojitosti s touto asociáciou sa objaví aj inšpirácia labutím jazerom. Krásne nám doplnilo a ozvláštnilo celkový koncept kolekcie.“

Módna prehliadka VYVY s tematikou Noci sa uskutoční 10. decembra o 18:00 v Kulturparku (budova Alfa).Vstupné sú 3 eurá/1,50 eur zaplatia dôchodcovia, študenti a ZŤP.

Po prehliadke VYVA vystúpi aj módna skupina Fairy Fashion z Výmenníka Wupertálska s novou kolekciou Na ľudovú nôtu.

Eva Barnišinová

Foto: Jana Bednáriková


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Najnovšiu kolekciu VYVY inšpirovali sny, hviezdy, tma aj labutie jazero

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems