Love of my life a tentoraz to nebude o dieťati

| Deti, Rodina | 10. 12. 2018

Po dvaapolročnej prestávke opäť sedím vo vyklápacom kresle pred veľkým plátnom. V ľavej ruke „sklenka“ s alibernetom, v pravej nachystaná vreckovka. Sála je plná, ale ja sa cítim, akoby som v nej bola sama. Sama na veľkom rande, plná očakávaní. A vtedy vkročí ON, škaredý a pritom charizmatický, milovaný Freddie a spieva iba mne! Eufória, katarzia, dojatie, smiech, radosť, uvoľnenie, koncentrácia, levitácia, extáza. Film Bohemian Rhapsody bol ten najlepší trik, ktorý ma opäť vrátil do kina a rozobral na súčiastky, aby ma na konci poskladal v lepšiu… mamu. Lebo tie oddýchnuté, spokojné, naplnené ženy, čo si dožičili čas len pre seba, sú ozaj aj lepšími matkami.

Kedysi som tomu nechcela uveriť. Modernému prísloviu, že spokojná mama rovná sa spokojné dieťa. Lebo ako asi môže byť prvomatka spokojná, keď jej novorodenec nespí, mrnčí a napriek nonstop cucaniu nepriberá. Táto nevyžiadaná rada na mňa pôsobila asi ako priblblé odporúčanie človeku v depresii, nech sa usmeje, že mu bude lepšie. Každopádne, časom sa všetko utriaslo a ja si materstvo užívam stále viac. Keď tak rozmýšľam, čím to je, musím uznať, že iba veselším a pribratejším dieťaťom to nebude. Hoci je to základ, mám ešte čosi v talóne. Stále viac a viac malých a postupne aj väčších okamihov len pre seba. Lebo keby sa zabudlo, tak materstvo žene neodoperovalo mozog, ani záľuby, ani potrebu ostať sama sebou.

 

Takže si už viete predstaviť, čo so mnou urobil zážitok z Queenov, ich hudby, príbehu, kde ma nikto a nič nerušilo. Wellness pre dušu. Ako na obláčiku som potom vítala našu tiež vytešenú lapajku. Tá si zatiaľ užívala svoju babskú jazdu. Moja najúžasnejšia sestra ju spontánne vzala na nejakú balónovú šou a potom do hipsterskej cukrázdy. Mimochodom, ten alibernet mi stihla strčiť do ruky v Kine Úsmev namiesto pukancov ona. Sestry skrátka vedia…

 

Hoci mi to trvalo dosť dlho, potvrdzujem, že šťastie celej rodiny stojí na spokojných, naplnených a radostných rodičoch. Uf, aká ťažká zodpovednosť! No v realite to vlastne znamená, že to chce častejšie kino, koncerty, wellnessíky, šopingy, žúrky … doplňte podľa seba. Svet nás skrátka vyzýva, aby sme sa mali fasa. It’s a kind of magic!

 

Text a foto: Lucia Radzová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Love of my life a tentoraz to nebude o dieťati

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems