Výtvarné spektrum predstaví najlepšie diela neprofesionálnych umelcov zo Slovenska

| Umenie | 30. 11. 2018

Umelecké práce z 55. ročníka celoštátnej súťaže neprofesionálnej tvorby pod názvom Výtvarné spektrum predstaví Výmenník Štítová od 30. novembra do 6. decembra.

 Celoslovenská postupová súťaž Výtvarné spektrum prezentuje to najlepšie, čo sa podarilo vytvoriť neprofesionálnym umelcom z celého Slovenska. V tomto roku sa konala v Dubnickom kaštieli v Dubnici nad Váhom. Ako povedal predseda poroty, profesor Jaroslav Uhel: „Ocenení boli predovšetkým tí, ktorí sa úprimne zamýšľali nad zmyslom vlastnej umeleckej tvorby – v širšom, kultúrno-duchovnom aj užšom, umeleckom kontexte.“

47 diel

Výstava Výtvarné spektrum predstaví 47 diel od neprofesionálnych výtvarníkov. V maľbách siahli po rôznorodých témach ako zátišie, príroda či akty. Pritom použili viacero techník ako akryl, pastel, olejomaľba, drevorezba či linoryt.

Najlepšie diela neprofesionálnych slovenských umelcov (medzi nimi aj dvoch košických rodákov Anny Rusnákovej a Miroslava Kotoru) môžete vidieť od 30. novembra do 6. decembra vo Výmenníku Štítová. Výstava bude sprístupnená každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00.

Súťaž neprofesionálnej tvorby Výtvarné spektrum sa v minulosti konala v Bratislave, Humennom či Piešťanoch. Od roku 2011 sa vrátila na Považie. Snahou organizátorov je prezentovať diela najúspešnejších autorov spomedzi tisícky tvorcov, ktorí sa do súťaže zapájajú z celého Slovenska. Vyhlasovateľom a odborným garantom Výtvarného spektra 2018 je z poverenia Ministerstva kultúry SR Národné osvetové centrum Bratislava. Realizátorom a organizačným garantom je Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Gabriela Mišurová


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výtvarné spektrum predstaví najlepšie diela neprofesionálnych umelcov zo Slovenska

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems