Takmer osem miliónov eur pre občianske organizácie

| Zaujímavosti | 19. 11. 2018

Nadácia Ekopolis, Nadácia otvorenej spoločnosti a Karpatská nadácia otvorili grantovú výzvu na podporu občianskych združení. Program Active Citizens Fund (ACF) prerozdelí spolu takmer 8 miliónov eur medzi projekty a občanov, ktorí sa aktívne zapájajú do verejného diania a tvorby verejných politík na Slovensku.

 

 

Od roku 2018 do roku 2023 rozdelí ACF v 17 grantových výzvach spolu 7,7 miliónov eur. Prvá výzva sa otvorila 22. októbra a uzávierka prijímania žiadostí je do 22. januára 2019. Prihlásiť sa môžu občianske a neziskové organizácie, ktoré sa svojou činnosťou aktívne zapájajú do procesu rozhodovania a tvorby verejných politík a zlepšujú verejné podmienky, posilňujú ochranu ľudských práv, inovatívnym spôsobom prezentujú témy občianskeho vzdelávania a posilňujú postavenie zraniteľných skupín v spoločnosti. Osobitná pozornosť bude venovaná mladým ľuďom a ich účasti na verejnom dianí. „Program Active Citizens Fund je pripravený podporiť približne 200 projektov občianskych organizácií po celom Slovensku. V hustnúcej spoločenskej atmosfére sa veľmi teším na desiatky príbehov, ktoré nám určite vrátia vieru v živú občiansku spoločnosť a ľudí, ktorým záleží na tom, aby sme žili v krajine, kde sa nekradne, kde životné prostredie je naozaj životné a kde sa nezabúda na tých, ktorí sa z najrôznejších dôvodov ocitajú na okraji spoločnosti,“ uviedol k zameraniu programu Peter Medveď, riaditeľ Nadácie Ekopolis.

 

Témy grantového programu

ACF podporí účasť občanov v rozhodovaní o verejných politikách a aktívne zapojenie organizácií pri tvorbe verejných politík na národnej, regionálnej a miestnej úrovni. Rovnako chce, aby prinášali inovácie, podporovali kritické myslenie a poskytli vzdelávanie v oblasti občianskych a ľudských práv. Program sa bude venovať aj rómskej menšine a ďalším skupinám ohrozeným sociálnym vylúčením a chudobou. Okrem podpory časovo obmedzených projektov chce ACF umožniť organizáciám, aby zlepšili svoje zručnosti, posilnili kompetencie, zavádzali riadenie vo vyššom štandarde a uskutočňovali moderné stratégie, posilňujúce ich udržateľnosť. Súčasťou programu je tiež bilaterálna výmena skúseností, know-how a dobrej praxe medzi slovenskými organizáciami občianskej spoločnosti a subjektmi v donorských krajinách. Viac informácií o programe a výzvach nájdete na www.acfslovakia.sk.

 

Redakcia


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Takmer osem miliónov eur pre občianske organizácie

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems