Nádielka koncertov a maškŕt

| Pozvánky | 29. 11. 2018

Hlavná ulica sa už po dvadsiatyštvrtýkrát zmení na vianočné mestečko. Pódium pri Immaculate a živý stromček vytvoria ilúziu čarokrásnej sviatočnej krajiny. Pestrý program ponúkne hudobné koncerty, hrané betlehemské príbehy aj detské tvorivé dielne.

 

Slávnostné otvorenie Košických Vianoc bude 5. decembra o 17:00 pred Immaculatou. Začne príchodom Mikuláša, Snehulienky, Anjela i Čerta, rozsvietením vianočnej výzdoby a stromčeka na Hlavnej ulici. Bude pokračovať koncertom speváčky Celeste Buckingham a skupiny King Shaolin so spevákom Dominikom Štofkom, ktorý zaspieva aj úvodnú otváraciu skladbu. 

Koncerty

Počas predvianočných decembrových dní sa na Hlavnej predstaví víťaz Košického Zlatého pokladu Martin Brečka, kapely Blizzard, Bon Jovi revival, Dychový orchester mladých, a´capella For You, Silvayovci, Los Massakeros a mnoho ďalších. Spestrením bude hudobno-tanečný DJ Camp, Mikulášsky beh, Ujo Ľubo s Usmievankou a Andrém, tanečné vystúpenia majstrov sveta Uno Star Dance Studio či folkloristi z „portfólia“ Vlada Urbana, umeleckého vedúceho a choreografa FS Železiar. Košické Vianoce ukončí skupina Maduar a speváčka Ivanna Bagová.

Snehuliakovo aj živý betlehem

Vystúpenia budú prebiehať na Hlavnej ulici od 5. do 23. decembra (17:00 – 19:00). Nadviaže na ne Vianočné rádio – živé mixovanie pesničiek a populárnych hitov DJ-om. Rodiny s deťmi sa môžu zapojiť do hier a súťaží so známymi rozprávkovými postavičkami, a to v tvorivých dielňach Snehuliakovo v parku za hlavným pódiom. Duchový rozmer poskytnú príbehy s vianočnou tematikou. Budú sa hrať každú adventnú nedeľu od 16:00 do 17:00 v živom betleheme pri Dolnej bráne. Samozrejme, že na trhoch nesmú chýbať stánky s mäsovými špecialitami, klobásami, špízmi, langošmi, lokšami, trdelníkmi, vínom, medovinou, ale aj suvenírmi.

Redakcia

Foto: Miroslav Vacula


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nádielka koncertov a maškŕt

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems