Doprajme si výzvy

Editoriál

| Editoriál | 12. 11. 2018

Keď som sa ako dieťa snažila vyliezť na strom, mama na mňa zakričala: „Nechoď tam. Spadneš!“ Zaťala som zuby a vyliezla nahor. Síce som zletela dolu skôr, ako ma rodičia stihli zachytiť, ale dosiahla som svoj cieľ. A „iba“ za cenu modriny. Na strednej škole som sa niekoľko týždňov pripravovala na literárnu súťaž. Dostala som sa medzi zopár najlepších z celého Slovenska. Síce som nevyhrala, ale dosiahla svoj cieľ – účasť na celoštátnom kole. A to za cenu častejšie vypnutého televízora. Prečo to spomínam?

 

Väčšina z nás si dáva predsavzatia najmä na začiatku roka. Je v tom trošku symboliky, štipka tradície a množstvo povianočného elánu. Vtedy sa častejšie pristihneme pri odhodlanom vyhlásení: „CHCEM!“ Osobne si zvyknem niečo predsavziať pred výraznejšími životnými zmenami. A jedna mi bola dopriata len nedávno. Od novembra sa vám budem prihovárať v editoriáli. Túžim, aby vás moje slová povzbudili, inšpirovali či pobavili. Okrem toho som si dala ešte jedno veľké predsavzatie – častejšie si dopriať výzvy. Také, ktoré by ma motivovali a pozitívne menili moje myšlienky, správanie, pohľad na svet okolo. Nevadí, keď sa mi občas nepodarí splniť vytýčený cieľ. Práve takéto mini pocity víťazstiev a prehier nás posúvajú dopredu a formujú naše osobnosti. Nestrácame istotu vo vlastných rozhodnutiach, nestávame sa súčasťou masy. Sami seba vychovávame k tomu, aby sa z nás raz stali silní jedinci, schopní povedať a obhájiť si vlastné rozhodnutie.

 

Máme právo na vlastné skúsenosti, omyly, pády i víťazstvá. Tak si budujeme svoju osobnosť. Je to proces, ktorý sa nikdy nekončí. Vždy náš niečo inšpiruje, zarmúti, rozveselí a mení. Bez toho, aby sme si to uvedomovali. Preto si doprajme výzvy. Už len to, že ráno vstanem o päť minút skôr, aby som sa neponáhľala na električku do práce a s pokojným úsmevom otvorila dvere do redakcie, je výzva. Aká bude tá vaša?

Eva Barnišinová

sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Doprajme si výzvy

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems