Advent, Mikuláš, Vianoce? Kniha je odpoveď!

| Tipy z redakcie | 28. 11. 2018

Najradšej našu Lunu obdarúvam knižkami, najmä keď sa dopočujem o skvelých kúskoch, vychválených knihomoľmi, kritikmi a deťmi. December bude u nás v tomto smere maniačinka, slinky mi tečú už teraz.

 

Adventný kalendár sa zatiaľ vyhne sladkostiam či hračkám. Dvojročná ich ešte oželie, veď obdobie, keď si lapajnosti vypýta sama, nás ešte len čaká. A tak vytiahnem môj desaťročný adventný kalendár. Lepenková publikácia Tučniaky sa skladá z 24 maličkých knižočiek o čiernobielych sympaťákoch. Milo ilustrovaná, trefne veršovaná, obľúbená adventná chuťovka. Navyše, miniknižky sú prevŕtané šnúrkou, čiže vyzerajú ako vianočné ozdoby. Lune prichystám malý handmade stromček, aby naň postupne každý deň zavesila prečítaný príbeh. Cítite aj vy, ako sa už neviem dočkať?

 

Mikuláš nám vyšiel parádne v rámci knižného seriálu Potulky ročnými obdobiami od Rotraut Susanne Bernerovej. Veľkoformátová kniha, plná pútavých detailov, si nás podmanila Jarou a postupne počas roka sme nazbierali všetky vydania. Čakáme už len na Zimu a tá sa u nás „začne“ práve na Mikuláša. Do čižmičky pribalím aj pečiatky a maľovanku s nálepkami – všetko, samozrejme, s vianočným motívom. Lebo asi ste už pochopili, že niekto je tu Xmas positive a ulietava si na detských darčekoch.

 

Na Vianoce toho bude viac, spomeniem len tri úlovky. Neviem, či sa viac teším na Rok v lese od Emilie Dzubiakovej, alebo sériu tvorivých Fingerprint Activities z anglického vydavateľstva Usborne. Napríklad v cykle záhrada si drobné pršteky farebne vypečiatkujú vlastné kvetinky, jahôdky, hrášok, húseničky, rybičky, vtáčiky či veveričky. Samé ňuňu-ťuťu. Chápeme sa, všakže? Naopak, Rok v lese je farebnosťou temnejší a ukazuje, ako sa tajomné miesto plné života mení počas dvanástich mesiacov. Do tretice som v našej rodine myslela aj na posilnenie vzťahu otec – dcéra. Nežná publikácia Hádaj, ako ťa mám rád! rozpráva o ockovi zajacovi a malom zajkovi, ktorý nechce spať. Vzájomne si pred spaním dokazujú, ako veľmi sa ľúbia, kým sa neunavia… knižka je tak láskavo dojemná, až má podľa mňa schopnosť posilňovať puto. Šípite správne, uspávanie chcem postupne delegovať na pána domu. Ach, a to by bol ten najlepší podarúnok pre mňa!

 

Text a foto: Lucia Radzová

 


Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Advent, Mikuláš, Vianoce? Kniha je odpoveď!

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems