Výstava talentovaných študentov na Terase

| K13 a VÝMENNÍKY | 12. 10. 2018

Žiaci zo Školy úžitkového výtvarníctva na Jakobyho ulici v Košiciach predstavia výber najlepších ročníkových prác z odboru Propagačná grafika a Propagačné výtvarníctvo za školský rok 2017/2018. Výstava s názvom Ročníkový projekt potrvá do 10. novembra vo Výmenníku Brigádnická.

„Žiaci dali svojej fantázii voľný priebeh. Nesklamali nás ani teraz a vytvorili krásne grafické diela. Zastúpené budú techniky ako kresba, dvojfarebná tlač linorytu a počítačová grafika,“ vysvetľuje pedagogička Katarína Ivanová. Výstava odprezentuje diela študentov z prvého a druhého ročníka odboru Propagačná grafika a Propagačné výtvarníctvo. Budúci grafici siahli po témach dopravného prostriedku a hospodárskeho dvora, ktoré mali netradične znázorniť a využiť vlastnú fantáziu. Výtvarníci zase navrhovali pexesá a karty s edukačnou funkciou pre študentov ŠUV-ky. Sú na nich totiž umiestnené stručné poznámky k jednotlivým predmetom.

Výstavu môžete vidieť do 10. novembra každý pondelok, utorok, štvrtok a piatok od 17:30 do 19:00 vo Výmenníku Brigádnická.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výstava talentovaných študentov na Terase

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems