Spoznajte silu prírody na bylinkovom workshope

| K13 a VÝMENNÍKY | 12. 10. 2018

Výmenník Wuppertálska sa orientuje prevažne na „zelené“ formáty. Každý mesiac sa v jeho priestoroch stretávajú nadšenci handmade bio výrobkov a prírody, kde počas podujatia BylinKE dostávajú informácie a ukážky o využívaní byliniek v kozmetike, ale aj gastronómii. Najbližšie stretnutia sa konajú 18. októbra, 15. novembra a 13. decembra od 18:00 a vedie ich lektorka Monika Bullová.

V októbri sa workshop BylinKE zameria na výrobu šumivých bômb, ktoré sa dajú pripraviť na nekonečne veľa spôsobov. V mesiaci november zase na rôzne prírodné čistiace prostriedky do domácnosti. V decembri Monika Bullová ukáže, ako vyrobiť prírodný osviežovač vzduchu a tuhé masážne kocky. Vstup na podujatie je voľný, za hotový výrobok môžu účastníci zaplatiť dobrovoľným príspevkom. „Chcem ľuďom hravou formou ukázať, ako si vyrobiť kozmetické prípravky s liečivým účinkom a prečo nerozlišovať kvalitné suroviny na kozmetické a potravinárske. V jednoduchosti je krása, a to, čo by sme nezjedli, by sme si nemali dávať ani na pokožku,“ vysvetľuje Monika. K výrobe prírodnej kozmetiky ju priviedol sám život: „Začala som si všímať, čo sa mi páči, baví, napĺňa a kedy pre mňa neexistuje čas. Ak k tomu pristupujete s láskou a nič neočakávate, vnímate to ako hru a neopustí vás to.“

BylinKE je zelený formát spoznávania a využívania byliniek v praxi. Na workshopoch, spojených s diskusiou, sa účastníci dozvedia tipy a triky na výrobu prírodných kozmetických produktov či využívanie byliniek v kuchyni. Každý mesiac lektorka pripraví inú inšpiratívnu tému z oblasti zdravia, a tým podnieti diskusiu o skúsenostiach z bylinkami. Stretnutia sú vhodné pre deti aj dospelých.

Gabriela Mišurová
Foto: Tibor Czitó


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Spoznajte silu prírody na bylinkovom workshope

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems