Seniori sa stretávajú na kurze angličtiny

| K13 a VÝMENNÍKY | 26. 10. 2018

Podujatie Medzi nami – angličtina pre seniorov so Soňou Kotánovou učí seniorov základy anglického jazyka.

Lektorka Soňa Kotánová sa so seniormi stretáva každý týždeň a učí ich komunikačné frázy so základmi gramatiky. „Naši účastníci sa zaujímajú aj o novodobé skratky, ktoré mládež používa pri komunikácii medzi sebou. Tešia sa, že prekvapia svojich vnukov nejakou anglickou skratkou, pretože s nimi často komunikujú cez Skype, mejl či SMS. Takto deťom ukážu, že aj oni sú IN a nie OUT. Takisto ich zaujímajú témy ako Shopping, Travelling a po hodinách angličtiny si ešte pri káve preberajú rôzne témy v anglickom jazyku,“ vysvetľuje Soňa.

Kurzy prebiehajú každý štvrtok vo Výmenníku Štítová. Začiatočníci sa stretávajú od 11:00 do 12:00, pokročilí od 10:00 do 11:00. Prihlasovať vopred sa na ne nemusia, stačí, že prídu priamo na stretnutie. Vstupné je 2 eurá.

Soňa Kotánová vyštudovala stavebnú fakultu a pracovala ako projektantka. Aktívne sa venuje výtvarnému umeniu a zúčastňuje sa rôznych výstav na Slovensku i v zahraničí. Anglický jazyk bol pre ňu odjakživa koníčkom a niekoľko rokov ho učila na viacerých školách.

Gabriela Mišurová
Foto: Tibor Czitó


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Seniori sa stretávajú na kurze angličtiny

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems