Oceňovaní ruskí umelci vystúpia v Košiciach

| Hudba | 26. 10. 2018

Trubkár Ladislav Lavrik a organista Daniel Zaretsky pricestujú z Ruska, aby 19. novembra o 19:00 odohrali v Dome umenia diela Händela, Bacha, Widora a Hakima.

Vladislav Lavrik. Foto: súkromný archív umelca

Trubkár Vladislav Lavrik je považovaný za jedného z najtalentovanejších hudobníkov svojej generácie. Uznanie si získal vďaka úspechom v klasickej i džezovej hudbe. Už ako 20-ročný získal post prvého trubkára Ruského národného orchestra a stal sa tak najmladšou vedúcou osobnosťou v histórii tohto svetového orchestra. V roku 2016 mu ruský prezident udelil ocenenie, ktoré je v krajine najvyššou poctou pre mladých umelcov. Spolu s Lavrikom sa na koncerte predstaví aj Daniel Zaretsky, vďaka ktorému sa po čase opäť sólovo rozoznie najväčší koncertný organ v Košiciach. Dlhoročný organista koncertnej sály filharmónie v Petrohrade patrí vďaka bohatej koncertnej a nahrávacej činnosti medzi uznávaných ruských umelcov. V súčasnosti vyučuje hru na organe na Štátnej univerzite v Petrohrade a je držiteľom váženého ocenenia „čestný umelec Ruska“.

Daniel Zaretsky. Foto: súkromný archív umelca

Program komorného koncertu ponúkne obľúbené diela pre organ a trúbku z tvorby G. F. Händela, J. S. Bacha a Ch. M. Widora. Poslucháčskou novinkou bude skladba pre organ a trúbku libanonského skladateľa Naji Hakima. Viac info získate na www.sfk.sk.

Mariana Lechmanová


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Oceňovaní ruskí umelci vystúpia v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems