Nositeľ titulu Zlatý Amos vystaví svoje autorské maľby

| K13 a VÝMENNÍKY, Umenie | 26. 10. 2018

Mestské uličky, zátišia a rôzne odtiene ľudských bytostí v expresionistických motívoch okrášlia Výmenník Štítová. Najobľúbenejší učiteľ roka Ján Gáll predstaví svoje diela na slávnostnej vernisáži 5. novembra o 17:00.

Ján Gáll, prezývaný aj Jonsy Gáll, sa vo svojej umeleckej činnosti venuje grafike, kresbe, drevu a predovšetkým maľbe. Charakteristickou črtou jeho tvorby je odvážne používanie farby, ktorá mu umožňuje tvoriť bez zbytočnej opisnosti. „Je typickým expresionistom, ktorý svoje pocity a vášne vyjadruje pomocou farieb. Témy jeho diel sú rôzne, no devízou tohto výtvarníka sú predovšetkým stručne poňaté figuratívne motívy, vystihujúce jednotlivé odtiene ľudskej bytosti. Osobitnú tému predstavujú zátišia, mestské uličky či sakrálna tematika,“ vysvetľuje jedna z organizátorov výstavy Eleonóra Kovalčíková. Mladý výtvarník má za sebou desiatky autorských, ale i kolektívnych výstav doma aj v zahraničí. Pravidelne sa zúčastňuje medzinárodných plenérov a sympózií. Okrem ocenení vo výtvarnom umení sa môže pochváliť titulom Najobľúbenejší učiteľ za školský rok 2017/2018 v ankete Zlatý Amos.

Výstava potrvá do 15. novembra a je sprístupnená každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00 vo Výmenníku Štítová.

Ján (Jonsy) Gáll sa narodil v roku 1987 v Košiciach. Je predstaviteľom mladšej generácie výtvarníkov, vychádzajúcich z tohto kraja, v ktorom pracuje aj tvorí. Popri maľovaní pracuje ako učiteľ na Základnej škole Drábová 3 v Košiciach.

Gabriela Mišurová
Foto: archív Jána Gálla


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Nositeľ titulu Zlatý Amos vystaví svoje autorské maľby

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems