Najkrajšie slovanské ľudové piesne zaznejú na spoločnom pódiu

| Kultúra | 12. 10. 2018

Ukrajinský súbor SLAVS vystúpi po prvýkrát v Košiciach. Okrem najkrajších ľudoviek z ich domoviny si vypočujete aj bulharské, moldavské, židovské, cigánske i slovenské ľudové pesničky.

Členovia umeleckého súboru SLAVS pochádzajú z ukrajinského regiónu Odessa. „Žije v ňom mnoho národností ako Bulhari, Rusi, Židia, Moldavania a sme hrdí, že naša krajina je viacstranná a multikultúrna. Na košickom koncerte chceme vo vlastných originálnych choreografiách ukázať, že priateľstvo slovanských národov existuje. Divákom túžime odovzdať veľa pozitívnych emócií, a to prostredníctvom najkrajších slovanských piesní – ukrajinských, cigánskych, bulharských, moldavských, židovských i slovenských. Každá skladba je našou vlastnou interpretáciou ľudovej piesne v modernom prevedení. Na pódiu tiež predstavíme niektoré zvyky a rituály tej-ktorej krajiny, a to nielen hudbou, ale aj tancom,“ pozýva Andrii Poprushko, produkčný umeleckého súboru SLAVS. Dúfa, že nevyčerpateľná energia spevákov, hudobníkov i tanečníkov sa prenesie aj na košických divákov.

Koncert ukrajinského ľudového súboru SLAVS v Košiciach sa uskutoční v utorok 13. novembra o 19:00 v Historickej radnici (bývalé kino Slovan). Vstupné je 10/12 eur a lístky si zakúpite v MiC Košice na Hlavnej 32.

Eva Barnišinová
Foto: Like Production


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Najkrajšie slovanské ľudové piesne zaznejú na spoločnom pódiu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems