Košice Fashion Week 2018 v znamení luxusných značiek aj módnych talentov z krajín V4

| K13 a VÝMENNÍKY | 26. 10. 2018

Piaty ročník obľúbeného módneho projektu Košice Fashion Week (KFW) sa uskutoční od 5. do 11. novembra. Okrem zahraničných i slovenských návrhárov predstavia svoje kolekcie študenti stredných a vysokých škôl. Priestor dostanú i tí najmenší, a to na prehliadke Fashion KidLab-u a ZUPPA.

Tohtoročný KFW privíta známe luxusné značky ako Patrizia Pepe, Karl Lagerfeld, Pinko Milano či High, ktoré združuje Admar. Zo slovenských spomenieme Janu Polak, Zuzanu Hakovú, Mišenu Juhász a Idu Sándor. Návštevníci po prvýkrát uvidia prehliadku pánskej vychádzkovej módy Mika Rauta by ZEKON.

Skateboardingové vystúpenia
Medzi tohtoročné programové novinky patrí streetwear platform. „Predstavíme unikátny český streetwear brand Black Jesus Clothing i módnu návrhárku Teréziu Féňovčíkú a jej značku freier. Spomeniem aj skateboardingové vystúpenia a exkluzívnu after párty Underrated Tour – Košice Fashion Week 2018 v T-clube. V rámci projektu European Fashion Accelerator (EFA) pripravujeme viaceré prednášky, workshopy, panelové diskusie,“ pozýva Karolína Bosáková, riaditeľka KFW a prezrádza, čo považuje za najväčšie lákadlo podujatia: „Rozmanitosť. A vďaka EFA objavujeme nové talenty, prezentujeme známe mená slovenskej módy, podporujeme lokálne značky a prinášame inšpirácie zo zahraničných módnych domov.“

Kolekcia Idy Sandor počas KFW 2017.

Študenti aj deti
Ako v minulom ročníku, aj tentokrát dostanú priestor študenti stredných a vysokých škôl. „Bez ich tvorby by to nebol fashion week. Aj keď sa to nezdá, študentské práce nie sú menej dôležité ako veľké komerčné značky. Tento rok sa predstavia SOŠ Gemerská, ŠUV Košice, VŠVU z Bratislavy, UJEP z Ústí nad Labem a ZČU z Plzne,“ vysvetľuje Bosáková. Zaujímavé budú aj kolekcie mladých módnych talentov z krajín V4 v rámci projektu EFA. Jeho cieľom je poskytnúť lepšie znalosti a praktické skúsenosti, ktoré im uľahčia prechod z akademického do biznisového prostredia. V sobotu 10. novembra čaká návštevníkov predstavenie slovenskej značky ZUPPA, zameranej na trendové detské oblečenie. Ale ešte predtým odprezentujú svoju tvorbu aj tí najmenší počas prehliadky Fashion KidLab-u. Ide o hravý workshop, zameraný na módu, ktorý sa počas celého školského roka koná v košickom Kulturparku. Návrhárka Jana Polak vytvára s deťmi originálne kolekcie na rôzne témy a tie potom predvedú na móle fashion weeku.

KFW 2017, sprava módne návrhárky Zuzana Háková a Jana Polak, riaditeľka KFW Karolína Bosáková a námestníčka primátora Košíc Renáta Lenártová.

Unikátne štýly návštevníkov
Za prínos KFW považuje Bosáková to, že „nielen združuje fashion komunitu, ale snaží sa stimulovať a motivovať mladých návrhárov a značky k budúcim úspechom“. Aj keď na košický týždeň módy nie je predpísaný dress code, riaditeľka odporúča nasledovné: „Každý má priestor predstaviť svoj osobitý štýl, na ktorý je náležite pyšný. Móda môže byť hrou i zábavou. Ale predovšetkým je to forma prezentácie. Preto dávame priestor unikátnemu štýlu všetkých návštevníkov.“

Modely Zuzany Hákovej na minuloročnom KFW.

Ako sa obliekajú Košičania?
„Majú svoj vycibrený štýl, ktorý nejde generalizovať. Dámy si potrpia na kvalitné konfekcie, dávajú prednosť elegancii. Čo sa týka mladšej generácie, tú vystihuje jediné – streetwear. Sneakers, mikiny, oversize tričká či ripped jeans nie sú u mladých výnimkou. Práve pestrosť v obliekaní Košičanov sa premieta do programu Fashion Weeku a je jedným z dôvodov, prečo medzinárodné projekty ako KFW nájdu v tomto meste svoje opodstatnenie,“ odpovedá Bosáková.

 

Piaty ročník Košice Fashion Week potrvá od 5. do 11. novembra v priestoroch Kasární/Kulturparku. Lístky a bližšie informácie nájdete na www.kosicefashionweek.com.

Súčasťou KFW bude lokálny pop-up store s unikátnymi kúskami väčšiny návrhárov z aktuálneho i minulého ročníka.

Eva Barnišinová
Zdroj foto: Košice Fashion Week


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košice Fashion Week 2018 v znamení luxusných značiek aj módnych talentov z krajín V4

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems