Hudobný objav Pohody vystúpi v Košiciach

| Hudba | 12. 10. 2018

Austrálsky hudobník Donny Bénet roztancoval tento rok celú Pohodu a predpokladáme, že rovnako to dopadne aj v Tabačke Kulturfabrik. Obľúbený šoumen a zástupca lo-fi disco scény nám 10. novembra pripomenie hudobné roky osemdesiate.

Už pri pozeraní videoklipov sme pochopili, že Donny je muzikant, ktorý žije v nesprávnej dobe. Osemdesiate roky mu svedčia rovnako ako výrazný plnofúz, cyklaménový oblek, retro šortky či biely overal. Donny je hudobník nad vecou so zmyslom pre humor a to všetko sa odráža v jeho tanečnej hudbe. Podľa organizátorov koncertov Pohoda v kluboch „ponúka špičkovú tanečnú hudbu s virtuóznymi basgitarovými a klávesovými partmi a neuveriteľným citom pre zvukovú farebnosť. Ide len o zdanlivé Déjà vu, no v skutočnosti tento muzikálny objaviteľ prináša nespočetné množstvo originálnych hudobných nápadov.“ Donny vystúpil prvýkrát na Slovensku na tohtoročnej Pohode, kde roztancoval aj členov bezpečnostnej služby. Stal sa objavom festivalu, a tak nečudo, že si ho organizátori pozvali aj na jesenné koncerty s názvom Pohoda v kluboch. Postupne sa predstaví v Brne, Bratislave, vo Zvolene, v Banskej Bystrici a 10. novembra o 20:00 aj v košickej Tabačke Kulturfabrik.

Donny Bénet prerazil v hudobnom svete v roku 2011, keď v Austrálii vydal album Do not Hold Back. Vďaka nahrávke si získal uznanie kritikov a renomé „nonšalantného princa zo second handu“. Nasledovali albumy Electric Love, Weekend at Donny’s a The Don.

Redakcia
Foto: www.facebook.com/donnybenet


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Hudobný objav Pohody vystúpi v Košiciach

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems