Stredovek ožíva na Furči

| K13 a VÝMENNÍKY | 28. 9. 2018

Ak vás fascinuje obdobie stredoveku a historické odievanie, zájdite do Výmenníka Jegorovovo na Furči. Lektor Ondrej Jakubčák organizuje dve podujatia, zamerané na tvorbu stredovekého oblečenia a doplnkov.

Remeslo prichádza do mesta
Workshop Remeslo v mesce prináša možnosť naučiť sa šiť košule, krpce, mešce a iný odev či doplnky z čias stredoveku. Šiť sa bude ručne aj na stroji a pod vedením lektora Ondreja Jakubčáka to zvládnu i neskúsení remeselníci. Podujatie sa uskutoční 27. októbra od 13:00 do 20:00 a je určené pre širokú verejnosť bez predchádzajúceho záujmu o stredovek. Šijací stroj bude k dispozícii, potrebné je priniesť si materiál na šitie.

Zašite sa v stredoveku
Druhé podujatie Zaši sa v stredoveku je určené pre tých, ktorí už majú skúsenosti s obnovou stredovekého šatstva a doplnkov. Stretnutie prebieha formou odbornej konzultácie, výmenou skúseností a poznatkov medzi komunitou. Šiť a rekonštruovať sa budú stredoveké odevy a odevné doplnky. K dispozícii bude literatúra aj dobové pramene a materiál na menšie veci, ako sú napríklad kapucne a čiapky. Najbližšie stretnutie bude 31. októbra od 13:00 do 20:00. No prísť môžu aj záujemcovia, ktorých šitie nebaví. „Stačí byť zanietenec do stredovekej histórie, priniesť si luk, mandolínu, medovinu a len tak sa zašívať v stredoveku,“ pozýva Ondrej Jakubčák.

Viac informácií o jednotlivých podujatiach získate u kultúrneho mediátora Ondreja Jakubčáka na čísle 0908 965 273 alebo mejlom na ondrej.jakubcak@k13.sk.

Gabriela Mišurová
Foto: Tibor Czitó


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Stredovek ožíva na Furči

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems