Rodiny tvoria na Jazere

| K13 a VÝMENNÍKY | 14. 9. 2018

Každý mesiac sa vo Výmenníku Važecká na Jazere konajú tvorivé popoludnia pre celé rodiny. Najbližšie stretnutie sa uskutoční 20. septembra od 17:30 do 19:00 na tému jesenných dekorácií.

Foto: Dávid Pačut

„V dielňach Tvorí celá rodina sa snažíme recyklovať, využívame staré noviny, textílie, plastové fľaše, sklo, plechovky. Z odpadu vytvárame rôzne dekoračné aj úžitkové predmety do domácnosti. Pracujeme aj s prírodnými materiálmi ako šišky, jesenné listy, plody lesa, strukoviny či cestoviny. Učíme sa rôzne techniky, spomeňme papierové pletenie, dekorovanie, aranžovanie, servítkovú techniku, prácu s textilom,“ vysvetľuje lektorka Anka Vaňová a dopĺňa, že na kurzy nie je potrebné sa vopred prihlasovať. „Stačí prísť do Výmenníka Važecká 20. septembra, 18. októbra, 15. novembra a 20. decembra. Na týchto stretnutiach si pomocou prírodných, ale i odpadových materiálov vyrobíme tematické či sviatočné dekorácie. Vstupné sú 2 eurá za osobu alebo 6 eur za celú rodinu.“

Dielne Tvorí celá rodina vedia Anna Vaňová. Foto: archív Anny Vaňovej

Anna Vaňová je dvojnásobná mamička a v súčasnosti pracuje v administratívnej oblasti. Navštevovala výtvarný kurz pre dospelých, osobne sa angažovala ako lektorka tvorivých dielní v materských centrách a viedla krúžok arteterapie pre ľudí s duševnými poruchami. Od roku 2014 sa tvorivo realizuje vo Výmenníku Važecká, kde začínala s workshopmi Tvoríme s bábätkami, Tvoríme s malými deťmi a momentálne lektorsky vedie podujatie Tvorí celá rodina.

Gabriela Mišurová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Rodiny tvoria na Jazere

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems