Oheň, cirkus, tvorenie – aj taký bude program na Furči

| K13 a VÝMENNÍKY | 14. 9. 2018

Už niekoľko mesiacov je novým kultúrnym mediátorom Výmenníka Jegorovovo Ondrej Jakubčák. Skúsený cirkusant, artista a zabávač pripravil od septembra unikátny program pre všetkých obyvateľov Furče.

Mediátor a lektor Ondrej Jakubčák. Foto: Dávid Hanko

Nové techniky tvorenia a maľovania
Výtvarný kurz sa zo sídliska KVP presúva na sídlisko Dargovských hrdinov. Mediátor a lektor Ondrej Jakubčák na ňom každý pondelok od 13:00 do 15:00 vyučuje základy perspektívy, proporcií postavy a tváre. Kurz je pre každého, kto chce začať s maľbou alebo sa jej už venuje. V jeho závere sa uskutoční spoločná vernisáž a výstava prác. Základné pomôcky a materiál sú k dispozícii vo výmenníku.

Výtvarný kurz. Foto: Tibor Czitó

Tvorivé dielne
Tvorivé dielne so Silviou prichádzajú s novými technikami. V septembri (17. a 24. 9.) sa budú vyrábať nové tvary košíkov, očarujúce návrhy príveskov či náušníc a vintage taniere. Dielne budú prebiehať v čase od 17:00 do 18:30. Vstupné je 8 eur.

Tvorivé dielne so Silviou sa zamerajú aj na vintage taniere. Foto: Silvia Lukačinová

Stretnutia milovníkov cirkusu a ohňa
Komunita Nového cirkusu sa bude stretávať každý pondelok od 16:00 do 17:30. Na spoločných tréningoch pre deti aj dospelých sa naučia rôzne cirkusové kúsky a disciplíny ako žonglovanie, balansovanie či akrobacia. „Dvere sú otvorené pre všetkých záujemcov, ale preferujeme účastníkov, ktorí to myslia vážne a majú odhodlanie makať a pravidelne cvičiť. Kto privoňal k cirkusu, vie, že to nie je len taká sranda, ako to na prvý pohľad vyzerá,“ dodáva lektor Ondrej Jakubčák.

Na Furči sa usídlila aj komunita s názvom KoŠicke Ohňare. Aktívne sa venujú manipulácii s ohňom – točia horiace palice, chrlia plamene, tancujú s ohňom. „Na tréningoch sa venujeme cvičeniu s tréningovým náradím, príprave choreografií, ale aj celkovej kultivácii pohybu. Ten je jednou z najdôležitejších zložiek nielen kvalitnej ohňovej šou, ale akéhokoľvek predstavenia,“ vysvetľuje Ondrej Jakubčák. Tréningy sú určené pre verejnosť staršiu ako 15 rokov, a to aj bez predchádzajúcich skúseností. Stretnutia prebiehajú každý štvrtok od 19:00 do 21:00 vo Výmenníku Jegorovovo na Furči. Všetko dôležité pre nácvik cirkusových alebo ohňových vystúpení je k dispozícii priamo vo Výmenníku, potrebné je pohodlné oblečenie na cvičenie a prezuvky.

Viac informácií o jednotlivých podujatiach zistíte u kultúrneho mediátora Ondreja Jakubčáka na telefónnom čísle +421 908 965 273 alebo mejlom na ondrej.jakubcak@k13.sk.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Oheň, cirkus, tvorenie – aj taký bude program na Furči

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems