Môj vlastný LUNApark

| Deti, Stĺpček | 14. 9. 2018

„Mama, vstávaj!“ Kričí na mňa hladné dieťa ihneď z rána a je rozhodnuté sa pri tom mračiť a dupkať nôžkou ako ruská Máša. Ja by som si ešte taaak rada trošku poležala, najmä po predojčenej a prefňukanej noci. Ale „Máša“ si ide svoje a hlukom mi trhá bubienky – vypenená vstávam. Po vyzlečení z pyžamka nachádzam suchú plienku, čo ma ihneď poteší, hladkám blondínečku po vláskoch – som hrdá. Malé holiganča sa nechce obliecť, užíva si svoju nahotu, uteká predo mnou a teatrálne kočíkuje svoje plyšové bábo – smejem sa nahlas.

Raňajkový rituál je náročný. Čaj, biela káva, obilninová kaša s popučeným banánom a našúchaným jablkom sú hotové, už len rýchlo dačo pre mňa, nech neodpadnem od hladu. No intenzívny hlások volá: „Mami, hop!!!“ Lapajka nechce jesť sama, musím ju kŕmiť, ak chcem podporiť jej náladový apetít. Opäť sú moje raňajky v nedohľadne – predychávam a škrípem zubami naprázdno. Kým sa vytrepeme von, mám tik v oku, lebo moju snahu o našu rannú hygienu, obliekanie a zbalenie vecí stokrát vyruší: „Mama, didi! Mami, veľké kakoooo! Mamiiiii, ťoťoooo!“– k tiku sa pridáva tlak v hlave.

Cestou na ihrisko si zakaždým opakujeme, ako sa s detičkami vonku delíme o hojdačku a hračky, nebijeme sa, nestrkáme, nezhadzujeme z preliezok – som v napätí. Cestou domov sa chválime, ako Luna pekne požičala vedierko staršiemu dievčatku a tešíme sa, že menší chlapček od nej nedostal zaucho, keď jej čorkol loptičku – som totálne spotená, ale uvoľnená a spokojná. Obedné uspávanie je skúška rodičovstva. A radšej sa ma viac nepýtajte! – zúrim. Pred odchodom z izby ešte raz kuknem na posteľ, či ten malý zurvalec naozaj spí, alebo to na mňa len hrá. Na moje prekvapenie vidím čistého anjela, nevinnú krásu, dokonalú lásku – som roztopená a zvažujem, či by ju môj bozk zobudil…

A takto to ide až do večera, celú noc a opäť ráno, každučký deň. Denne si dávam niekoľko jázd na kolotoči, hojdačke či húsenkovej dráhe. Som na jednom veľkom emočnom kolotočárskom tripe. Netušila som, že mi pri objednávke k Lune pribalia aj otvorenú vstupenku do súkromného LUNAparku!

Lucia Radzová
Foto: Martin Krestián


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Môj vlastný LUNApark

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems