Košická rozmanitosť a kultúra sa predstavia na Polievkovom festivale

| K13 a VÝMENNÍKY | 28. 9. 2018

40 tímov, 3 porotcovia, bohatý kultúrny program a tisíce návštevníkov. Taký bude Polievkový festival, ktorý sa uskutoční 13. októbra od 14:00 v Kasárňach/Kulturparku.

Polievkový festival umožňuje rôznym tunajším skupinám či komunitám prezentovať svoju odlišnosť a rozmanitosť. Jeho základným cieľom je podporiť toleranciu a rozvoj dobrých vzťahov medzi obyvateľmi Košíc.

Polievky nás spoja
Polievkový festival sa uskutoční 13. októbra od 14:00 a návštevníkom ponúkne národnostnú a kultúrnu všehochuť Košíc. Polievku v objeme 40 litrov navarí každá z vyše 40 komunít doma, u susedov či kamarátov a potom ich ponúkne návštevníkom v Kulturparku. O Cene poroty rozhodnú traja odborníci (ich mená zatiaľ neprezradíme), o zlatej, striebornej či bronzovej lyžičke zasa návštevníci. Tí budú hlasovať priamo na mieste, a to tak, že lístok s názvom svojho favorita vhodia do urny v jeho stánku.

Program pre malých i veľkých Polievkáčov
Program sa bude odohrávať na troch pódiách. Na drevenom pódiu Bieleho námestia pred Kulturparkom vystúpia od 13:00 tanečné skupiny Angel dance school, G-mini a kapela Burning love z Výmenníka Štítová. Hlavné pódium v areáli Kultuparku bude patriť acapelle For you. Piati hudobníci zaspievajú moderné a nestarnúce hity, výhradne vo vokálnom prevedení. Na komunitnom pódiu vystúpia seniorské mažoretky, tanečníci a tanečníčky hip-hopu, salsy, brušného tanca, šermiari a na záver aj tím zumby. Od 14:00 do 17:00 budú prebiehať detské kreatívne dielne na tému Polievkáča – výroba kuchárskych čapíc, varešiek, modelovanie ovocia a zeleniny z hliny či maľovanie na tvár.

Kupujte lístky v predpredaji
Lístky na Polievkový festival dostanete v predpredaji v Informačnom centre Delta v Kasárňach/Kulturparku alebo online na polievkac.sk, k13.sk/vstupenky. Cena za 1 polievku je 1 euro. Viac informácií o programe nájdete na stránke polievkac.sk alebo vymenniky.sk. Festival z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Hlavným partnerom je FRESHPlus.

Polievkový festival je vyvrcholením Festivalu Rozmanitosť. Ten každoročne ponúka prostredníctvom umenia pohľad na citlivé témy spoločnosti a prináša tak reálne príbehy a problémy ľudí do centra pozornosti. Tohtoročná téma s názvom „Na rodinu sám/sama“ odkrýva prostredníctvom 9 workshopov, výstavy, speed datingu a filmovej projekcie radosti a strasti osamoteného rodiča. Cieľom festivalu je prispieť k pochopeniu, úcte a zvýšiť toleranciu v spoločnosti.

Gabriela Mišurová


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Košická rozmanitosť a kultúra sa predstavia na Polievkovom festivale

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems