Insitné umenie ukáže svoju silu

| K13 a VÝMENNÍKY, Umenie | 28. 9. 2018

Košická umelkyňa Svetlana Chuchútová sa venuje insitnému umeniu, ktoré je často označované ako naivné umenie. Inšpiráciu pri tvorbe čerpá zo svojho vnútra a výsledok si môžete pozrieť na vernisáži výstavy Sila v nesile 8. októbra o 17:00 vo Výmenníku Štítová.

V rukopise aranžérky, colníčky a výtvarníčky Svetlany Chuchútovej dominujú prírodné scenérie ako odraz jej emocionálneho rozpoloženia. Všetky zážitky a pocity stvárňuje prostredníctvom krajinných symbolov a svoju tvorbu zaraďuje do tzv. insitného umenia. „Insitné umenie pre mňa znamená, že som v oblasti umenia laik a maľujem to, čo cítim a neprispôsobujem sa aktuálnym trendom. V jednoduchosti prírody a krajiny som chcela vykričať svoje ťažké myšlienky, preto sú aj moje obrazy väčšinou v tmavých farbách,“ vysvetľuje umelkyňa, ktorá pracuje s klasickými výtvarnými pomôckami a akrylovými farbami, no kvôli efektu rozmazania používa tiež kuchynský olej. Niektoré z obrazov obsahujú aj jej slzy.

Výstava s názvom Sila v nesile potrvá vo Výmenníku Štítová do 18. októbra. Sprístupnená bude každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00. Ak máte záujem navštíviť ju v iných dňoch, kontaktujte kultúrnu mediátorku Beátu Andrejkovú na čísle 0918 937 332.

Gabriela Mišurová


Tags: , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Insitné umenie ukáže svoju silu

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems