Historické materiály opisujú storočnú cestu k samostatnej republike

| Kultúra, Pozvánky, Vzdelávanie | 14. 9. 2018

Najcennejšie archívne dokumenty, mapujúce vyše 100 rokov existencie Slovenska, budú od 19. septembra súčasťou košickej výstavy Na ceste k slovenskej štátnosti.

Priestory košickej Kunsthalle zaplní viac ako šesťsto dokumentov. Pochádzajú zo šestnástich slovenských a českých archívov, od niekoľkých súkromných osôb, z múzeí, galérií aj filmového a historického ústavu. Materiály zachytávajú minulosť, ktorá formovala našu súčasnosť.

Obohatiť vedomosti
Výstava nie je určená len pre odborníkov. Vítaní sú aj nadšenci, ktorí chcú obohatiť svoje vedomosti o historickom vzniku Československa a udalostiach vedúcich k samostatnej Slovenskej republike ako členskej krajiny Európskej únie. Spomeňme napríklad Slovenské národné obrodenie, porážku revolúcie v roku 1849, prvú a druhú svetovú vojnu či prelomové roky 1989 a 1993.

Slávnostné otvorenie sa uskutoční 19. septembra 2018 o 17:00 v Hale umenia, výstava potrvá do 23. novembra. Bližšie informácie nájdete na www.k13.sk.

Výstavu Na ceste k slovenskej štátnosti pripravilo Ministerstvo vnútra SR v spolupráci s archivármi z celého Slovenska v rámci osláv 25. výročia vzniku Slovenskej republiky, 50. výročia obrodného procesu a 100. výročia vzniku Československej republiky.

Redakcia


Tags: , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Historické materiály opisujú storočnú cestu k samostatnej republike

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems