Dobré veci

| Editoriál | 28. 9. 2018

Ostatný rok, dva, možno aj tri vo mne prebýva neutíchajúca skepsa a postupne nahlodáva môj vnútorný pokoj. Veci, čo sa dejú v slovenskej spoločnosti, zrejme nedajú spávať nielen mne. Stačí sa ráno nalogovať a máte po nálade. Ďalšia kauza, skutok, ktorý sa nestal, „parádna“ minimálna mzda, šokujúce týranie jednej fenky. Kde sa to v nás berie? Nahnevám sa, nahlas zahundrem, možno napíšem stĺpček.

Ostatný rok, dva možno aj tri vo mne prebýva neutíchajúca radosť. Stojím na pódiu a uvádzam vtipných choduliarov. Tí sa skláňajú k malým deťom a tvária sa, že na nich padajú. SMIECH. Potom sa presunú do davu na remeselnom jarmoku a stvárajú bláznovstvá. Špunti ich nasledujú, začnú hrať futbal. Choduliar s „drevenou nohou“ dal gól, brankár sa strieda. Zrazu príde Dlhý, Široký a Janko Hraško. Deti sa jašia a domov sa im nechce. Na mobily zabudli. Sledujem ich desať minút a celý čas sa usmievam. Kde sa to v tých komediantoch berie?

Adela Vinczeová vo svojom komentári Kto zmení svet? píše, že vždy budeme mať dosah len na to, čo nami rezonuje. A tak som sa rozhodla, že sa hneď ráno nenalogujem. Nie som ľahostajná, len chcem, aby mnou rezonovali milé zážitky, skvelí ľudia, dobré nápady, ktorých sa v mojom okolí realizuje viac ako dosť. Chcem sa sústrediť na dobré veci. A vďaka moderovaniu rôznych podujatí a práci v Zajtrajších novinách môžem. Už sedem rokov stretávam týždeň čo týždeň inšpiratívnych ľudí, ktorí menia slovenskú spoločnosť k lepšiemu. Ale pri tej kope negatívnych správ z médií na to asi zabúdam.

Ak máte rovnaký problém, siahnite pravidelne po Zajtrajších novinách. Príbehy a články na ich stránkach vám pripomenú, že dobré a úsmevné veci sa stále dejú. Že košické komunity spojí chutná polievka, Biela noc učí ľudí, ako sa správať k umeniu, že študent Dávid Kuzmiak sa usiluje navrhnúť lacnejší a ekologickejší prostriedok na kalenie ocele a komediant i výtvarník Ondrej Jakubčák zabáva na chodúľoch nielen deti po jarmokoch, ale snaží sa aj o vytvorenie komunity nového cirkusu v Košiciach. No to zďaleka nie je všetko. Aktuálne číslo je plné informácií, ktoré vo vás pokojne môžu rezonovať.

Gabriela Krestián Kuchárová
sefredaktor@zajtrajsienoviny.sk


Tags: ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Dobré veci

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems