Zaspivajme sobi, naj bude veselo…

Štefan Štec a jeho hostia vytvorili v Kulturparku parádnu atmosféru.

| Hudba, K13 a VÝMENNÍKY | 3. 8. 2018

Košičan, folklorista a rusínsky Karel Gott vystúpil na Lete v parku 26. júla aj so svojimi hosťami. Štefan Štec ich nazval priateľmi, rovnako tak aj celé publikum. A to bolo veruže rôznorodé – deti, mládež, dospeláci, dôchodcovia, folkloristi i nefolkloristi. Niektorí sedeli na stoličkách, iní lebedili na dekách, ďalší tancovali, drobci pobehovali, atmosféra hodná festivalu pod holým nebom. „Koncert bol perfektný, dobre sa nám hralo, počasie vyšlo, atmosféra bola skvelá, ľudia sa bavili. Bol to folklórny koncert, čiže nič mainstreamové, ale videl som, že ľudí to oslovilo,“ vravel nám po koncerte Štefan Štec, ktorý ale už dlhšie oslovuje aj nefolklórne publikum. Napríklad aj takými koncertmi s IMT Smile. „S IMT Smile som odohral päť koncertov a diváci reagovali veľmi príjemne. Oslovilo ma to kvôli tomu, že môžem spievať ľuďom, ktorí nie sú folkloristi a na koncerty chodia kvôli modernej hudbe. Čiže takto som mohol moju hudbu sprostredkovať úplne novým poslucháčom a možno ich folklór zaujal natoľko, že naň budú chodiť.“

Jeho priatelia
Štefana doprevádzala Ľudová hudba Hornád, na pódiu vystúpili traja „šarkaňi“ z Bardejova – tanečný súbor Bardfa, tanečník Peter Vajda a choreograf Vladimír Michalko. Peťo s Vladom si pre návštevníkov pripravili aj hromadnú školu tanca a naučili ich úplne základy čardášu. A keďže sme už o nejakom tom prepojení Štefana Šteca a modernej hudby písali, isto sa nezačudujete, že ďalším hosťom koncertu bola košická kapela Peter Bič Projekt.

Štefan Štec sa bude v najbližších mesiacoch venovať novým skladbám, natáčaniu hudobného klipu a na jeseň koncertuje v Bratislave, Banskej Bystrici a v Prešove.

Gabika
Foto: Martin Krestián


Tags: , , , , , , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Zaspivajme sobi, naj bude veselo…

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems