Výstava inšpirovaná maľbami van Gogha a Gauguina

| K13 a VÝMENNÍKY | 3. 8. 2018

Maliarka Darinka Kolibárová využíva širokú paletu motívov i techník a inšpiruje sa pri tom Vincentom van Goghom, Paulom Gauguinom či abstrakciou. Svoje diela ukáže verejnosti na výstave pod názvom Moje hľadania. Slávnostné otvorenie sa uskutoční 6. augusta o 17:00 vo Výmenníku Štítová.

Košičanka Darinka Kolibárová aktívne maľuje už 12 rokov a pomaly profiluje svoj vlastný štýl. V dielach využíva najmä techniku olejom, akvarelom a suchým pastelom. „Tvoriť som začínala asi ako všetci začínajúci maliari – kopírovaním majstrov alebo tém. Zvykla som hovoriť, že som ,posadnutá‘ Renoirom, van Goghom, Gauguinom, Afrikou a inými témami alebo projektmi. V poslednej dobe ma zaujíma abstrakcia a expresionizmus,“ vysvetľuje maliarka.

Výstava Moje hľadania potrvá vo Výmenníku Štítová do 30. augusta každý utorok, stredu a štvrtok od 14:00 do 18:00. V prípade záujmu o iné dni kontaktujte kultúrnu mediátorku výmenníka na čísle 0918 937 332.

Darina Kolibárová sa narodila roku 1953 a vyštudovala Vysokú školu technickú v Košiciach. Pracovala vo VSS ako analytik, matematik a projektový manažér. Výtvarnému umeniu sa začala venovať od roku 2006 a odvtedy mala niekoľko spoločných i samostatných výstav, napríklad vo Via Roma, v kaštieli v Borši alebo aj vo Výmenníku Štítová. Je členkou Bottega art, aktívne sa zúčastňuje plenérov, workshopov a súťaží ako Dámska Jazda a Košická paleta.

Gabriela Mišurová


Tags: , , , ,

Prečítajte si aj:

pošli na vybrali.sme.sk

Komentáre ku článku: Výstava inšpirovaná maľbami van Gogha a Gauguina

Zatiaľ neboli pridané žiadne komentáre.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

KRUK Košice T-Systems